- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Йосип Борто: Обласна рада робить все можливе, аби допомогти краянам зберегти здоров’я

Сьогодні, 19 липня,  відповідно до затвердженого графіку, в.п. голови облради Йосип Борто провів прийом громадян  з особистих питань.

До Йосипа Йосиповича звернулося більше 20 осіб з різних районів краю.  В основному це були  люди літнього віку, інваліди та внутрішньо переміщені особи. Люди скаржилися на важкий фінансовий стан, недуги, лікування яких потребує чималих коштів. Були й такі, хто просив допомоги у працевлаштуванні, в покращенні житлових і побутових  умов. Та переважали звернення про надання матеріальної допомоги на оздоровлення.

Найбільше заявників звернулося з  обласного центру. Так,  інвалід ІІ групи Мілан  Д. скаржився на те, що немає даху над головою та  й соціальна пенсія невисока. Інвалід ІІІ групи  Наталія К. хворіє і гостро потребує оздоровлення. Дружина загиблого воїна Олена Б. розповіла про свій скрутний  фінансовий стан, який і привів її на прийом до посадовця.  У Людмили П. хворе серце, а ліки коштують недешево.  Студентка Надія Г. просила фінансову допомогу для оздоровлення своєї мами, якій  зробили важку операцію, – казала дівчина. Багатодітна Стефанія З. розповіла свою історію: проживає в одному з ужгородських гуртожитків з чотирма  дітками, які хворіють і потребують лікування. Інвалід ІІІ групи Юлія П. страждає на вірусний гепатит  «С» та інші захворювання загострених форм. Олені Г. лікарі поставили діагноз «Рак молочної залози» .То ж , як казала жінка,  «Якщо пролікуюся зараз як слід, то маю  шанс виздоровіти». Інваліду ІІІ групи Світлані П. провели стенування на серці, потрібна  реабілітація і відповідно – гроші. Іван М.  працює в бюджетній сфері, захворів, проходить хіміотерапію, яка коштує дорого.  Після неї  – тривала реабілітація, а зарплати не вистачає.

Олена С. із с.Концово Ужгородського району просила матеріальну допомогу на оздоровлення  своєї доні –інваліда І групи.

Ветеран війни Софія Г. з Великоберезнянщини потребує лікування, а допомоги чекати нема звідки, бо  син і чоловік – інваліди.

Берегівчанка Лідія К. перенесла інсульт з паралічем правої половини, потребує реабілітації, а  коштів не вистачає.

Інвалід ІІ групи із. с.Батьово  Берегівського району Олексій З.  звернувся із питанням працевлаштування та  житла. Йому надано чіткі  роз’яснення.

Побували на прийомі і внутрішньо переміщені особи, які просили фінансової підтримки. Серед них – Віра Г.,  Марія К. із Донецька, які нині мешкають в обласному центрі, а  Віктор Г. та Світлана Г. із с.Горлівка Донецької області проживають на Свалявщині  –  обоє  потребують  дорого вартісного лікування. Пенсіонерка Світлана Б. із Луганська опікується двома  неповнолітніми дітками і переживає матеріальну скруту.

У результаті прийому всі громадяни отримали вичерпні відповіді щодо порушених ними  питань.

Звернення, які потребують більш повного розгляду, Йосип Борто  направив на адресу  відповідних  обласних інстанцій.

Прес-служба облради