21 лютого 2020

Йосип Борто: Спільне відзначення важливих подій наших народів дає сусіднім країнам гарантії спокою та взаємоповаги

понеділок, 23 жовтня 2017, 14:54

У рамках відзначення національного свята – 61-ої річниці Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року,  сьогодні, 23 жовтня,  в облдержадміністрації  відбулася зустріч з Міністром Юстиції Угорщини Трочані Ласло, який приїхав на Закарпаття з дводенним робочим візитом.       

Прийняли високого гостя голова ОДА Г.Москаль та в/п голови облради Й. Борто.

Супроводжували урядовця угорські дипломати та представники культурних угорських організацій Закарпаття.

У своєму слові Йосип Борто сердечно привітав угорського посадовця та його делегацію, а також керівників дипломатичних установ краю з  національним святом Угорщини. Висловив велику шану  угорському народу, який у своїй історії неодноразово  доказав,  що за свою незалежність і свободу готовий поборотися із набагато сильнішим від себе агресором – окупантом та віддати кров і життя за своє визволення.

- Сьогодні відмічаємо цей  героїзм народу Угорщини, яка і нині веде боротьбу за збереження і зміцнення  Європи національних держав і бореться за право  самій вирішувати, яких мігрантів прийняти в державу, а яких – ні.  А уряд Угорщини підтримує інтереси всіх угорців, які живуть, у т.ч.  і за межами держави, в Карпатському басейні чи  будь – де у світі, – наголосив Йосип Борто, додавши, що Угорщина була і є  добрим сусідом для України, яка з моменту незалежності України щиро підтримувала її самостійність, суверенне право  та територіальну цілісність, її євро інтеграційні прагнення, у т.ч. й  надання безвізу для українців, в забезпеченні реверс газом і т.д.Вона надавала і надає суттєву  гуманітарну і економічну допомогу Україні,   в першу чергу  Закарпатській області,  і не тільки, за що висловлено подяку.

- Сподіваємося, що  проблема, яка виникла між Україною і Угорщиною у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України  та підписанням  Президентом  Закону України «Про освіту» ,  буде вирішена найближчим часом політичними та дипломатичними шляхами , у  чому зацікавлені обидві держави, їх народи  і чи не найбільше – народи Закарпаття.

На завершення додав, що спільне відзначення важливих подій наших народів дає сусіднім країнам гарантії спокою, взаємоповаги, миру та розвитку.

Трочані Ласло подякував за теплий прийом, наголосивши, що Угорщина щиро підтримує палке бажання українського народу будувати сильну європейську країну і допомагає в цьому . Він  висловив упевненість, що між двома державами й надалі пануватимуть мир, спокій, повага і теплі сусідські стосунки, побажав нашому народу мирного неба  і процвітання.

Відтак учасники зустрічі спільно взяли участь у заходах із вшанування пам’яті зазначених подій та в урочистій ході до Меморіальної дошки 1956 – го року, де поклали квіти.

 

 

 

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору