Йосип Борто: Закарпаття має усі потужності для розвитку туризму

Print Friendly, PDF & Email

У п’ятницю, 27 вересня, в атріумі обласної ради відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні.

Привітати фахівців туристичної галузі прийшли перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, заступник голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, спеціалісти  структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів, об’єднаних територіальних громад, керівники лікувально-оздоровчих закладів, відпочинкових комплексів, готельних господарств та громадських організацій у сфері туризму.

Йосип Борто від імені голови облради Михайла Рівіса, усього депутатського корпусу та від себе особисто щиро привітав іменинників  з професійним святом, підкресливши, що туризм є одним із пріоритетів у розвитку Закарпатської області. Для цього ми маємо низку потужних можливостей: природні, інфраструктурні, географічні, етнічні, геополітичні та ін.

– Тож туризм у нас динамічно розвивається. За останні три-чотири роки у рази збільшилася кількість туристів, які відвідали наш край. Це в основному – внутрішні туристи. Бажано, щоб до нас більше приїжджали із-за кордону. Бо у нас є, що показати найвибагливішому туристу. Ті, які приїжджають, приємно себе почувають завдяки нашій неповторній природі, чудовій гастрономії та гостинності наших краян. Саме перераховані якості турист не знайде ніде у світі!  Однак існує ряд проблем, які не дозволяють збільшити кількість зовнішніх туристів. Перша проблема: погані умови перетину кордону, тому ми маємо попрацювати над тим, щоб покращити ці умови та розвивати прикордонну інфраструктуру. Насамперед, побудувати нові контрольно-пропускні пункти на кордоні та реконструювати існуючі. Друга – погані дороги.  Однак, тут треба зауважити, що за останні три роки у Закарпатті було капітально відремонтовано і побудовано більше доріг, ніж за попередні 25 років! Будуються якісні дороги та, водночас, ще потрібно збільшити фінансування для продовження таких робіт. Тобто ми рухаємося правильним шляхом. Наступна проблема – наш чудовий край – засмічений. Гостро постало питання щодо поводженням із твердими побутовими відходами. Один із основних наших  «експортів»  – це експорт сміття по Тисі. Тож нам треба змінювати ставлення наших громадян до цієї проблеми, змінювати менталітет людей. Звичайно, що за короткий час нам не вдасться це вирішити, але ми повинні рухатися у напрямку подолання цього питання, – наголосив Йосип Йосипович та додав, що як і в школі, успіх учня, в основному, залежить від роботи учителя, так і у туристичній галузі успіх залежить від тих, хто щоденно у ній працює. Адже ви, не тільки розвиваєте туризм, а й наш прекрасний край!

Відтак Йосип Борто виконав приємну місію та вручив відзнаки обласної ради. Тож, за вагомий внесок у розвиток туристичної галузі області та з нагоди Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні нагороджені Почесними грамотами обласної ради:

Біров Андраш Андрашович – організатор фестивалю шипшини і ткацтва, голова громадської організації „Чисте Закарпаття” (Берегівський район); Гембік Катерина Олександрівна – заступник директора ТОВ “Золота гірка” (Ужгородський район); Петровцій Віктор Михайлович – завідувач народного музею-кузні «Гамора», голова громадської організації «Спілка ковалів Іршавщини» (Іршавський район), Любка Ганна Василівна – начальник відділу розвитку дестинацій і курортів управління туризму та курортів облдержадміністрації.

Грамотами обласної ради вшановані:

Гриць Мирон Миколайович – керівник готельно-розважального комплексу „Магнум” (м.Берегово); Папп Віктор Васильович – голова спілки пасічників Хустщини „Нарцис” (м.Хуст); Шімон Степан Степанович – винороб, власник винного дегустаційного залу „Шімон” (Виноградівський район).

Подяками обласної ради нагороджені:

Губані Габріелла Георгіївна – власник туристичного комплексу „Каріна” (Свалявський район); Лютянська Ганна Василівна – керівник готельного комплексу „Ліан” (Великоберезнянський район); Маркович Микола Миколайович – власник сільської садиби у с. Колочава (Міжгірський район).

Відтак із вітальними промовами перед присутніми виступили: заступник голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко й депутат облради, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Денис Ман та вручили відзнаки облдержадміністрації.

Також за вагомий внесок у розвиток туристичної галузі Закарпаття та з нагоди Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні спільною відзнакою  обласної ради та обласної державної адміністрації   –  нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» вшановано президента громадської спілки «Регіональна туристична організація Закарпаття» Федора Шандора.

Виконавчий апарат облради