01 серпня 2021

Йосип Борто: Закарпаттю потрібна система протиградового захисту

П’ятниця, 22 листопада 2019, 13:30

У готельному комплексі «Гелікон», що в с.Яноші Берегівського району, відбулася робоча зустріч Закарпатського обласного Благодійного Фонду (ЗОБФ) із представниками агропромислових підприємств краю з питання будівництва системи протиградового захисту на території Закарпаття та прикордонних угорських областей.

Участь у зустрічі взяли: перший заступник голови облради Йосип Борто та радник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Андрій Товт.

 З угорської сторони були: президент Аграрної палати Угорщини Дєрфі Болаж і директор із зовнішніх за’язків цієї палати др.Сабов Болаж.

Угорські партнери розповіли про створення названого Фонду, який спочатку займався поверненням збитків від градобоїв, від яких часто потерпали населені пункти Угорщини. Відтак було вирішено реалізувати спецроект із будівництвом відповідної протиградової системи, яка допомогла рятувати сільськогосподарські врожаї, дахи на будівлях тощо.

У своїй промові Йосип Борто наголосив, що градобої для нашого гірського краю є надзвичайно серйозною проблемою. Від них часто потерпають Ужгородський, Перечинський, Іршавський та Виноградівський райони. Та згадав, що у червні 2016 року збитки нанесені градобоєм на Виноградівщині сягали  близько 70 млн гривень. Крім приватного сектору були пошкоджені будівлі навчально-освітніх закладів, будинків культури, ФАПів  тощо. Тому однозначно, що цей проєкт – важливий, його треба підтримати і докласти всіх зусиль, аби зреалізувати в нашому краї. Тому що клімат змінюється, такі явища, як паводки і градобої частішають і їх руйнівна сила більшає. Тим більше, що Угорщина готова допомогти і співфінансуванням , і доступом до їхніх метеоцентрів, і навчити нас жити із таким природнім явищем.

Відтак учасники зустрічі предметно обговорили всі питання з підготовкою спільного проекту будівництва системи протиградового захисту у Закарпатті та сусідньої Саболч-Сатмар-Березької області в Угорщині.

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору