- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Йосип Борто зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Мари Йованович

Поважний керівник дипломатичної місії США перебуває з робочим візитом на Закарпатті.

У рамках візиту Мари Л. Йованович зустрілася з керівництвом області, и затем — із студентам УжНУ.

В обласній раді її приймав перший заступник голови облради Йосип Борто .

У зустрічі взяли участь голова постійної комісії з питань освіти, Наука, Культура, духовность, Молодежная политика, физической культуры и спорта, національних меншин та інформаційної політик Ільдіко Орос та депутат облради Гейза Гулачі.

Йосип Йосипович щиро подякував за приїзд у наш край, що межує з чотирма країнами Євросоюзу, та побажав гарних вражень від Закарпаття чи то Сріберної Землі, як поетично закарпатці із покоління в покоління називають рідний край.

-Ми маємо чим пишатися, бо є здобутки і успіхи. Та найбільшою гордістю є наші щирі, працелюбні люди, що проживають в краї, а це -представники майже сто націй і народностей, для яких найголовнішими цінностями в житті є мир над головою та повага один до одного. Однак маємо і проблеми. Среди них, — як економічні, так і міграційні. Адже правда в тому, що у зв’язку із непростим сьогоденням люди виїжджають на заробітки у чужі держави цілими родинами. Тому влада краю, депутатський корпус працюють над тим, аби максимально використати географічне та геополітичне положення, а також унікальні етнічні преваги нашого краю для створення кращих умов життя, розвитку громад і територій. Щоб призупинити еміграцію краян та заохотити тих, хто виїхавповернутися на рідну землю, — наголосив Йосип Йосипович. Відтак з уболіванням розповів і про дестабілізаційні спроби окремих радикальних груп щодо угорської нацменшини нашого краю, які цієї весни мали місце, і які сколихнули не тільки Україну, а й сусідів європейського закордоння.

— К счастью, дякуючи швидкій реакції та злагодженій роботі правоохоронних органів краю, такі спроби зазнали фіаско, — підсумував Й.Борто.

Мари Йованович зі свого боку наголосила, що США підтримує Україну в її Євроатлантичних устремліннях.

США – багатонаціональна держава і має добре відлагоджені механізми та величезний досвід мирного співіснування людей і громад, яким ми готові поділитись, — мовила Мари Л.Йованович.

Пресс-служба Совета