Керівники краю вручили спільну нагороду Генконсулу Словаччини в Ужгороді та обговорили питання покращення міжнародної співпраці

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 17 червня, за участю керівництва Закарпатської області Володимира Чубірка та Віктора Микити відбулася міжнародна зустріч із головою Фінансової Адміністрації Словацької Республіки Їржі Жежулкою.

Словацьку делегацію представляли: генеральний директор департаменту митної справи Фінансової адміністрації Словацької Республіки Роберт Носіян, керівник Кошицької регіональної дирекції Фінансової адміністрації Словацької Республіки Геральд Токар, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павол Паніс, консул з економічних питань Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді Роман Жатко.

Із української сторони: в. о. Голови Державної митної служби України Вячеслав Демченко, в.о. директора Департаменту міжнародної взаємодії Державної митної служби України Микола Князевич, в.о. директора Українського державного підприємства ,,УКРІНТЕРАВТОСЕРВІС” Роман Копач, заступник начальника Закарпатської обласної військової адміністрації Василь Іванчо, в.о. начальника Закарпатської митниці ДМС Ігор Безсмертний та ін.

На початку зустрічі очільники краю вручили Генеральному консулу Словацької Республіки в Ужгороді Паволу Панісу спільну нагороду облради та облдержадміністрації – нагрудний знак «За розвиток Закарпаття» за вагомий особистий внесок у розвиток міжнародної співпраці між територіальними громадами України та Словаччини, зміцнення добросусідських відносин, плідну дипломатичну діяльність.

Вітаючи дипломата, Володимир Чубірко від імені усіх краян подякував йому за плідну співпрацю та зазначив, що Словацька Республіка є надійним другом та партнером України та Закарпаття зокрема. «Співпраця дає можливості для розвитку транскордонних зв’язків та втілення у життя проєктів задля добробуту громадян обох країн. Менше ніж за два роки роботи пана Паніса було домовлено про низку перспективних програм, які сприятимуть покращенню інфраструктури та туризму області. Серед спільних напрацювань облради та Генерального консула: покращення функціонування Міжнародного аеропорту «Ужгород»; підтримка ініціатив щодо сполучення Закарпаття з ЄС додатковими транспортними артеріями. Окрім того, ведеться робота із модернізації спільних пунктів пропуску та покращення взаємодії між прикордонними та митними службами», – наголосив спікер крайового парламенту. Він також додав, що із початком повномасштабного російського вторгнення дипломат всебічно сприяв залученню гуманітарної допомоги із Словаччини, вживав всіх заходів для надання допомоги біженцям. Консул особисто привозив та сприяв постачанню в область гумвантажу, у тому числі і в комунальні заклади облради, зокрема в Обласний будинок дитини в місті Свалява.

У ході перемовин сторони обговорили актуальні питання щодо спрощеного механізму оформлення вантажів та спільний контроль митними службами на пунктах пропуску, що на кордоні із Словаччиною, ефективного функціонування Міжнародного аеропорту Ужгород (організації перевезення пасажирів і вантажів). Крім того, порушили питання перевезення вантажів через залізничний ПП «Чієрна-над-Тісоу» тощо.

Пресслужба Закарпатської облради