01 квітня 2020
  • Вітання


    Шановні закарпатці!

    Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

Керівники області провели розширену нараду з питань забезпечення життєдіяльності Закарпаття

п`ятниця, 2 серпня 2019, 16:51

Сьогодні, 2 серпня, в сесійній залі облради відбулася розширена нарада з питань забезпечення життєдіяльності Закарпаття, яку провів  голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко.

Взяли участь у її роботі: голова  обласної ради Михайло Рівіс, перший заступник голови ОДА Іван Дуран, радник голови ОДА Сергій Гайдай, керівники виконавчої влади та  місцевого самоврядування районів та ін.

Відкриваючи нараду, Ігор Самійлович наголосив, що такі зустрічі – це можливість спільно обговорювати проблеми на місцях та знаходити оптимальні шляхи їх вирішення, ділитись місцевими ініціативами та вибирати кращі, а від цього залежить розвиток краю в цілому.  

На порядок денний було внесено сім ключових питань щодо   життєдіяльності краю.

Серед них – про підготовку й проведення навчальних зборів із резервістами та військовозобов’язаними призначеними до частин територіальної оборони, які формуються на території Закарпатської області у період з 23 вересня по 2 жовтня 2019 року. З цього питання  інформував  обласний військовий комісар Богдан Череміський.

Наступне  питання стосувалося стану використання коштів державного фонду регіонального розвитку та резервного фонду державного бюджету, з якого інформувала в.о. директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Галина Руснак. Вона зауважила, що для проведення першочергових відновлювальних робіт з ліквідації наслідків паводку у травні поточного року та недопущення подальшого руйнування дамб в області із резервного фонду обласного бюджету було виділено 2,3 млн грн.

Коли зайшлося про найактуальніше для Закарпаття питання , а саме:  про хід ремонтних робіт на дорогах загального користування місцевого значення протягом 2019 року, то,  за словами доповідача – директора департаменту інфраструктури, розвитку і у тримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА Едуарда Маляра, із 55 доріг обласного значення на 44‒ тривають ремонтні роботи. Наголошувалося, що районні автодороги передано у сферу управління РДА та визначено їх замовниками робіт і послуг із будівництва, ремонту та утримання доріг, а районні автодороги, що пролягають територією об’єднаних територіальних громад,  – в їх сферу управління.

«Передбачений обсяг фінансування за рахунок субвенції з Держбюджету місцевим за бюджетною програмою цьогоріч складає понад 270 млн грн, з яких на капітальний ремонт ‒89 млн грн, на поточний середній ремонт – 147 млн грн, на дрібний ремонт та експлуатаційне утримання – 33 млн грн. Станом на сьогодні надійшло  лише 152 млн грн, із яких 132 млн грн  вже освоєно», – констатував Едуард Миколайович.

Також ішлося про використання коштів субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на освітню галузь у 2019 році. Як наголосила  директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова, цьогоріч для Закарпаття виділено 176,8 млн грн освітньої субвенції. Рішенням сесії облради від 4 квітня 2019 р. кошти освітньої субвенції, передбачені у сумі 59,4 млн грн,   розподілено між бюджетами районів, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.

Не оминули учасники наради і  питання охорони здоров’я краю. Так, про стан реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, створення госпітальних округів і впровадження Урядової програми «Доступні ліки» доповіла консультант із управління субпроекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» в Закарпатській області Ганна Романко.

У своєму виступі Михайло Рівіс підтримав пропозицію голови ОДА Ігора Бондаренка щодо систематичного проведення таких зустрічей за участі керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування краю, які сприятимуть налагодженню ефективної взаємодії між ними,  вирішенню нагальних проблем на місцях, налагодженню партнерства на основі довіри, взаєморозуміння й співпраці. Порушив питання наповнення та використання коштів резервного фонду області, який, насамперед, формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру. Зокрема, для ліквідації наслідків паводків, зсувів ґрунтів, буревіїв, які, на жаль, частішають у нашому краї.

Виконавчий апарат облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору