Керівники прикордонних областей України, Словаччини, Угорщини та Румунії обговорили перспективи побудови спільної велоінфраструктури

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь у круглому столі на тему: «Транспортні коридори та велодоріжки». Захід проходив у онлайн-режимі за участю представників Словаччини, Румунії, Угорщини, учасників із Закарпаття та керівництва Івано-Франківської й Чернівецької областей  у рамках проєкту «Сучасна прикордонна інфраструктура — успішний карпатський регіон «MOBI».

 Під час вітального слова до учасників круглого столу Олексій Петров коротко розповів про стан справ та перспективи транспортного сполучення Закарпаття з сусідніми країнами у рамках оголошеної теми.

Він зокрема розповів, що днями Міжнародний аеропорт «Ужгород» прийняв літак малої авіації з Румунії, за штурвалом якого був Міхай Петрашку, директор Міжнародного аеропорту Сату-Маре. Румунський гість прилетів обговорити можливості розвитку сучасної прикордонної інфраструктури та міжнародної малої авіації між двома країнами.

Також голова облради зауважив, що Закарпаття є найбільш залісненим в Україні і у нас — чимало екосистем, де заборонено використання двигунів внутрішнього згорання. Тому регіон бореться за залучення так званого «тихого» туриста, котрий подорожує велосипедом. Тим більше, що гірський рельєф Закарпаття дозволяє формувати різноманітні туристичні велотури.

Відновлення і побудова частини велоінфраструктури біля українсько-угорського кордону, що передбачено проєктом «MOBI», на думку Олексія Петрова, стане важливим кроком у розбудові велоруху для нашого регіону.

Також голова Закарпатської облради поінформував, що цього року Закарпаття має намір запустити амбітний велопроєкт в Ужанському національному парку, який би обֹ’єднав єдиною велосипедною інфраструктурою Україну, Польщу та Словаччину.

Важливе питання, яке Олексій Петров запропонував підняти на круглому столі — відсутність велосполучення на багатьох українсько-угорських та українсько-словацьких пунктах пропуску. Тому під час реконструкції існуючих та відкриття нових КПП, у тому числі і з Румунією, у проєкти обов’язковим пунктом закладається наявність пішохідних та велосипедних переходів.

Очільник Закарпатської облради відзначив серйозний прорив у розбудові інфраструктури прикордонних регіонів завдяки проєкту «MOBI», ознайомив учасників із анонсом запуску Міжнародного аеропорту «Ужгород» та запросив відвідати Закарпаття.

Довідково:

Проект «Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний Карпатський регіон» «МОВІ», реалізовується  з 1 березня 2020 року та виконується за фінансової підтримки Програми ENI СВС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проект реалізовується у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна). реконструкція велосипедної дороги довжиною 4,350 км на ділянці дороги Тисобикень-Пийтерфолво, яку успішно здійснює служба автомобільних доріг у Закарпатській області.