- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Керівники Закарпаття взяли участь у виїзній нараді на Волині під головуванням Президента України

Сегодня, 24 мая, голова облради Михайло Рівіс та голова ОДА Геннадій Москаль взяли участь у виїзній нараді під головуванням Президента України Петра Порошенка, яка відбулася у Волинській області. В її роботі також взяли керівники інших областей, а також прикордонних та фіскальних служб. Йшлося про створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу на міжнародних пунктах перетину кордону

Під час наради Петро Порошенко підкреслив: в умовах безвізу з ЄС, прикордонна та фіскальна служби мають забезпечити ефективний контроль на пунктах перетину кордону.

Гарант також зазначив, що очікується збільшення потоку громадян на пунктах перетину кордону у зв’язку із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для українців, тому Державна прикордонна служба та Державна фіскальна служба мають якісно підготуватися і забезпечити ефективний контроль.

Одним із пріоритетних завдань було обладнання пунктів пропуску засобами біометричного контролю», — наголосив Петро Порошенко.

Глава государства сказал, що за інформацією прикордонної служби, зараз ця система функціонує в усіх без виключення пунктах перетину кордону – в пунктах пропуску на кордоні з ЄС. Президент повідомив, що за підсумками наради підпише Указ, в якому буде міститись вимога забезпечити всі пункти пропуску обладнанням для автоматичного зчитування біометричної інформації з паспортних документів.

Теперь, до введення безвізу ЄС, щодоби через пункти пропуску, розташовані на західному кордоні, переміщується близько 30 тыс.грн. легкових автомобілів, о 3 тыс.грн. вантажних автомобілів, 450 автобусів і 3 тыс.грн. залізничних вагонів. Почти 100 тыс.грн. граждане, з урахуванням малого прикордонного руху, перетинають державний кордон.

Що буде далі? Наскільки ми розраховуємо і до чого ми маємо бути готовими? Попередні оцінки, які я сьогодні отримав, свідчать про те, що це може бути 15-20% рост (потоку осіб та транспорту, що перетинають кордон – ред.), — зауважив Глава держави. По его словам, досвід Молдови і Грузії свідчить, що таке підвищення складало 35-40%. Просив би представників Державної прикордонної служби і представників Державної фіскальної служби, щоб ми якісно підготувалися і забезпечили всім необхідним», — підкреслив Петро Порошенко.

Президент вважає, що також потрібно ретельно опрацювати необхідність розвитку інфраструктури, яка б дозволила прискорити перетин кордону законослухняним громадянам і підприємцям.

Глава государства подчеркнул, что, в першу чергу має бути забезпечений ефективний контроль. «Мы, К сожалению, користуємось лише мобільними сканерами, при чому яким вже напевно 10 і більше років. Уверен, що на кожному пункті перетину має бути стаціонарний сканер», — Президент. Петро Порошенко вважає неприйнятним, коли сьогодні на пункті «Ягодин» побачив чергу із 160 Автомобили, а інколи черга досягає і 700 авто. «Такого не має бути. І ми маємо чітко розпланувати план дій, щоб цього не було – сканери, техника, полоси, кількість співробітників, і чітка взаємодія з нашими партнерами з ЄС», — Президент подчеркнул.

По словам главы государства, потрібен чіткий план імплементації Угоди про асоціацію з ЄС та гармонізації законодавства. «Якщо ми не продемонструємо нашим партнерам з Європейського Союзу, яка буде доля тих даних, які ми отримуємо від них – як вони зберігаються, хто має до них доступ, як вони використовуються і як гармонізоване законодавство, то ми цих даних не отримаємо», — Президент подчеркнул. Он подчеркнул, що український митник і прикордонник мають бути забезпечені можливістю подивитися як пройшло митне оформлення в країні відвантаження і за якими документами воно прийшло в Україну. «Це є найбільш ефективним способом боротьби з корупцією на митниці», — додав Президент.