Керуюча справами облради Мирослава Ливч: «Аби перемогти рашистсько-фашистську пропаганду, українцям, потрібно більше розповідати про те, що зараз коїться у нашій країні…»

Так депутатка Закарпатської обласної ради та керуюча справами ради Мирослава Ливч висловилася, коментуючи візит делегації обласних депутатів до Чеської Республіки.

— Неймовірні враження від поїздки. Дякую голові Сенату Парламенту Мілошу Вистрчілу за запрошення відвідати головний законотворчий орган Чеської Республіки. Звернула увагу на простоту і доступність сенаторів та депутатів, їхню відкритість до громадян, повагу до опонентів. Чехія – справжня європейська держава з правильними пріоритетами, демократичними цінностями і прагненням свободи. Приємно, що Чеська Республіка у перші дні повномасштабної агресії росії відкрито продемонструвала підтримку Україні, всіляко лобіює вступ нашої держави до європейської спільноти і закликає інші країни відмовитися від енергетичної та торгово-економічної голки путіна. При цьому політики зазначають, що такі погляди розділяють не всі члени парламенту, аргументуючи це, в першу чергу, добробутом своїх громадян.

У цьому випадку нам, українцям, потрібно більше працювати та розповідати правду про те, що зараз коїться у нашій країні. Ми повинні перемогти російсько-фашистську викривлену пропаганду і довести, що те, що робить росія по відношенню до України, – це повне нехтування нормами демократії і міжнародного права, це злочин по відношенню до вільного незалежного народу, аморальність і геноцид нації. За такі дії окупанти повинні понести відповідальність і бути покараними.

Окремо хочу висловити вдячність гетьману Краю Височина Вітєзславу Шреку. Це справжній друг Закарпаття. Співпраця між нашими регіонами триває вже 15 років і разом ми реалізували багато корисних проєктів для комунальних обласних, районних закладів і громад. З початку війни Височина надала величезну підтримку переселенцям, яких прихистило Закарпаття з регіонів, де ведуться бої. Надходить підтримка медикам, пожежникам, поліцейським. І тепер під час візиту ми домовилися про реалізацію подальших проєктів. Дякую і політикам, і громадянам Чехії, які у себе на батьківщині волонтерять, допомагають українським біженцям. Ми це ніколи не забудемо.

Пресслужба Закарпатської обласної ради