06 грудня 2021

Комісія з питань охорони здоров’я розглянула матеріали 16-ої сесії облради

Понеділок, 23 вересня 2019, 16:28

У понеділок, 23 вересня, в облраді відбулося засідання профільної постійної комісії з питань охорони здоров’я, яку очолює Роман Шніцер.  Комісія, насамперед, уважно вивчила матеріали 16-ої сесії, зокрема, предметно обговорила профільні питання.

Найбільше уваги було приділено рішенню, яке регламентуватиме порядок  перетворення теперішніх медичних закладів області у Комунальні некомерційні підприємства Закарпатської обласної ради шляхом реорганізації для  покращення якості й доступності медичного обслуговування населення, підвищення ефективності використання бюджетних коштів і кадрового потенціалу. А таких в області – 23.

Із даного питання інформувала т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Міцьо. За її словами, на даний час 16 медзакладів краю встигли вжити заходів для проходження процедури перетворення, інші – у силу об’єктивних причин  доопрацьовують документи. Основними документами мають стати – Статут та Передавальний акт у якому, зокрема, будуть зазначені основні засоби, відповідні активи та пасиви, якими володіє підприємство.  Та чи не найбільш гостро зараз постає питання про призначення майбутніх керівників зазначених підприємств.

Від того, як дане питання буде прописане у рішенні сесії, таке відображення воно знайде і в статутних документах новостворених установ. Статут також повинен бути затверджений сесією або у міжсесійний період. Відтак, Роман Шніцер вніс слушну пропозицію: уповноважити голову облради на підписання контрактів із керівниками медзакладів після затвердження переможця  на сесії облради. Таку ж процедуру повинні будуть пройти і виконуючі обов’язків керівника. Тож комісія вирішила дане питання пропонувати на сесію як невідкладне.

Також на комісії розглянули питання щодо Перспективного плану територіальних громад. На усі питання депутатів відповів директор  Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування  Іван Дем’янчук, який зокрема відмітив неабияку активність громад краю до добровільного об’єднання. Обговорили також проект рішення «Про затвердження завдання на проектування об’єкту «Реконструкція нежитлової будівлі літ. Б по вул. Грибоєдова, 20б в м. Ужгород під розміщення медичних закладів». Із даного питання інформувала начальник Комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради    Юлія Малик.

Усі слушні зауваження, пропозиції та доповнення, висловлені Романом Шніцером, Василем Скрипом, Іваном Курахом, Юрієм Паканичем, узагальнені та подані на розгляд президії обласної ради.

Виконавчий апарат облради