07 грудня 2021

Компанія «Braun Industrial Technology GmbH» має намір інвестувати в заводи з прийому, сортування і переробки побутових відходів у Закарпатській області

Середа, 18 серпня 2021, 17:01

Радник голови облради Роланд Цебер за дорученням Олексія Петрова провів робочу зустріч з представниками німецької компанії «Braun Industrial Technology GmbH» у місті Києві.

Компанія має практичний досвід реалізації більше 350 проектів у галузі традиційної та альтернативної енергетики як авторизований партнер компаній «Siemens AG» та «EnBW AG» (Німеччина).

У партнерстві з німецькою компанією «WABIO» компанія «BIT GmbH» на замовлення муніципалітетів країн Європейського Союзу спроєктувала та збудувала кілька десятків заводів з біогазовими електростанціями потужністю від 1,5 МВт до 20 МВт на годину.

Для Закарпатської області через її специфічне територіальне розташування та особливі географічні властивості не підходить використання великих полігонів з захоронення відходів (малоземелля, гірська місцевість, розгалужена система водних ресурсів (гірські річки, потічки, мінеральні джерела), вздовж яких розташована велика кількість населених пунктів).

Компанія «Braun Industrial Technology GmbH» має намір інвестувати в заводи з прийому, сортування і переробки побутових відходів у Закарпатській області, в тому числі і в підприємства з переробки відходів, що біологічно розкладаються. Це дозволить поліпшити екологічну ситуацію в області, підвищити рівень економічної та енергетичної незалежності громади, забезпечити додаткові надходження до бюджету громад і створити нові робочі місця. А біогазова станція у складі заводу, дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину, продаж виробленої електроенергії буде здійснюватися на загальний енергоринок за «зеленим тарифом».

«Це далеко не перша моя зустріч із іноземними інвесторами, які працюють у сфері утилізації ТПВ. В Закарпатській обласній раді ми розглядаємо різні підходи та методи вирішення «сміттєвої проблеми» і, переконаний, знайдемо найоптимальніші та найбільш вигідні для екології та громад нашого краю варіанти», — підсумував візит Роланд Цебер.

Довідково

Станом на квітень поточного року на території Закарпатської області обліковано 143 місць видалення ТПВ, 123 діючі, з них 40 перевантажені, 50 не відповідають санітарним нормам. Щороку на території регіону утворюється понад 330 тисяч тон ТПВ, які захороняються на сміттєзвалищах, загальна кількість накопичених відходів на місцях видалення – 3.6(!) млн. тон. Ситуація є критичною та загрожує екологічний небезпеці краю.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

 


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору