У звітній інформації про діяльність обласної ради 7-го скликання серед іншого наголошується, що провідна роль у налагодженні співпраці з громадами належить Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради – дорадчому органу, що забезпечує зворотній зв’язок між обласною радою та органами місцевого самоврядування базового рівня. Про це свідчать розглянуті за цей період у такому форматі вкрай актуальні для самоврядних громад і їх керівників питання: проблеми фінансово-бюджетної дисципліни при формуванні і реалізації місцевих бюджетів, джерела їх наповнення; децентралізаційні процеси, реформа місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою базового й районного рівнів в області; автономізація закладів охорони здоров’я; стан управління автодорогами загального користування та фінансове забезпечення з утримання автодоріг місцевого значення; охорона та перспективи раціонального використання мінерально-сировинних ресурсів області; ведення лісового господарства; проблеми водозабезпечення і водовідведення у сільських населених пунктах області; розвитку туристично-рекреаційної галузі тощо.
В умовах карантину та надзвичайної ситуації Координаційна рада працювала в онлайн-режимі. Враховуючи особливості організації та функціонування системи місцевого самоврядування, оперативно реагувала на нагальні питання сьогодення та шукала оптимальні шляхи їх вирішення для забезпечення життєдіяльності краю: обсервація, механізм та організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу відповідно до наказу МОЗу; убезпечення медиків краю, забезпечення їх медичним обладнанням, засобами індивідуального захисту тощо.
Проводилися і виїзні засідання Координаційної ради, де розглядалися актуальні питання соціально-економічного та культурно-освітнього розвитку громад. Приміром, одне з таких відбулося у Свалявському районі 16 березня 2018 року з участю делегації Полтавської обласної ради та представників тамтешньої Обласної асоціації органів місцевого самоврядування (у рамках підписаного в 2016 році тристороннього Меморандуму між Полтавською, Івано-Франківською та Закарпатською обласними радами), яка презентувала свої ініціативи щодо розвитку територіальних громад.
Такий обмін досвідом сприяє зміцненню партнерських відносин між областями, а також пошуку нових форм співпраці, ефективності прийняття рішень тощо.
Загалом така форма роботи сприяє поширенню кращої практики, конструктивного і дієвого підходу влади до розв’язання проблем функціонування місцевого господарства і забезпечення життєдіяльності територій, зміцненню та вдосконаленню зв’язків між органами влади і населенням, дієво працює задля творення якісних змін на місцях.
Пресслужба облради
(Фото із архіву пресслужби облради)