КПП Біла Церква — Сігету Мармацієй буде зданий у експлуатацію у 2024 році

Про це сьогодні заявив Генеральний консул Румунії у селищі Солотвино Грацін-Флорін Пирву під час робочої зустрічі з керівництвом Закарпатської облради.

За словами дипломата, зараз румунська сторона перебуває на стадії оголошення тендеру на будівництво мосту через Тису та погодження проекту будівництва КПП. Саме ж будівництво, за його прогнозами, має розпочатися всередині наступного року. Уже готовий пункт пропуску має бути зданий у експлуатацію у 2024 році. Румунія також побудує 5 км під’їздної дороги до КПП та 3 малі мости. Об’єкт з румунського боку будується за кошти ЄС за європейською програмою розбудови інфраструктури. До того має бути підписана угода про відкриття КПП на рівні МЗС України та Румунії.

Заступник голови облради Василь Дем’янчук наголосив, що проект згаданого КПП обговорюється на Закарпатті вже близько 20 років. За його словами, те, що ця справа виходить на стартову пряму — дасть добрі результати для зміцнення стосунків між українцями та румунами по обидва боки кордону і сприятиме покращенню інвестиційного клімату на Закарпатті.

У свою чергу перший заступник голови облради Андрій Шекета звернув увагу Генконсула на ще один перспективний пункт пропуску Яблунівка — Ремете. За його словами, цей КПП не йде по річці і не потребує будівництва мосту.

Отже — має перспективу розбудови транспортного сполучення між Україною та Румунією. По-друге, такий КПП, на думку першого заступника, добре лягає у концепцію великого міжобласного масштабного проекту Мале Карпатське коло, яке могло б починатися на цьому КПП і закінчувалося б на українсько-польському кордоні на Львівщині. «Важливо, щоб пан Генконсул був адвокатом у цьому питанні», — звернувся до дипломата Андрій Шекета.

Голова обласної ради у ході розмови повідомив Граціна-Флоріна Пирву, що наступний рік має стати ключовим у плані розбудови пунктів пропуску на Закарпатті. На ці потреби держава, у тому числі у рамках програм Президента виділяє значні кошти. Відтак Володимир Чубірко висловив сподівання, що кордон не розділятиме, а лише зміцнюватиме стосунки між Україною та Румунією.

Пан Генконсул також привітав Володимира Чубірка з обранням на посаду та пообіцяв зі свого боку всебічне сприяння у розбудові зміцненні та розбудові співпраці між Румунією та Закарпаттям. Заодно пан Пирву озвучив прохання голови повіту Марамуреш щодо запрошення голови Закарпатської облради на зустріч з головами прикордонних повітів 17 -18 грудня для продовження двостороннього діалогу.

Пресслужба Закарпатської обласної ради