03 липня 2020

Крайові обранці офіційно зміцнять партнерство між Закарпаттям та німецьким округом Верхня Франконія

четвер, 15 вересня 2016, 09:45

На розгляд обласних депутатів підготовлено та оприлюднено проект рішення про затвердження програми співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та округом Верхня Франконія (Німеччина), підписану 3 серпня 2016 року в м. Гольдкронах головою обласної ради Михайлом Рівісом та головою загальних зборів округу Верхня  Франконія  Гюнтером Денцлером. Даний документ пропонується затвердити під час пленарного засідання четвертої сесії облради.

У пояснювальній записці йдеться, що дана програма діятиме на 2016-2018 роки, підготовлена і підписана на основі Угоди про міжрегіональне партнерське співробітництво між Закарпатською обласною радою (Україна) та окружними зборами округу Верхня Франконія (Федеративна Республіка Німеччина), укладеної у 2001 році.

Програма передбачає конкретні заходи та напрями, які планується здійснити у визначений термін з метою вирішення питань, що становлять спільний інтерес. Зокрема, мова йде про активізацію інвестиційного співробітництва, встановлення ділових контактів та співпраці між бізнесовими структурами; сприяння підвищенню ефективності використання наявного туристично-рекреаційного потенціалу двох регіонів; проведення низки культурно-мистецьких закладів тощо.

Документом передбачено, що сторони підтримуватимуть встановлення між містами та іншими населеними пунктами,  установами освіти, культури, охорони здоров’я і художніми колективами Закарпатської області та округу Оберфранкен  побратимських відносин, підписання  між ними відповідних  угод в рамках  проекту «Комунальне партнерство з Україною», сприятимуть обміну делегаціями представників бізнесових структур з питань залучення інвестицій та розвитку взаємних економічних зв’язків (наприклад, через  надання інформації про контактні дані та відповідних фахівців), отриманню відповідних  коштів, у тому числі від ЄС або організації „Servicestelle Kommunenin der Einen Welt“,  для реалізації спільних проектів.

Програмою також намічено проведення ряду спільних заходів у сфері освіти,  культури, спорту, туризму, охорони здоров’я  та  інше, що сприятиме також задоволенню національно-культурних потреб німецької меншини  Закарпаття. З часу  підписання  програми німецька  сторона  уже  надала гуманітарну допомогу Ужгородській міській клінічній лікарні, поставивши їй відповідне медичне  обладнання.

Реалізація програми сприятиме активізації участі сторін у програмах, які спрямовані на розвиток українсько-німецького транскордонного співробітництва, залученню фінансових джерел Європейського Союзу.

Прес-служба Закарпатської облради