28 Октябрь 2020

  • Поздравления


    Уважаемые неповторимый!

    Добро пожаловать на официальный сайт регионального Совета. Мы приглашаем вас ознакомиться с информацией о Закарпатье и последние новости из жизни.
    «Читать дальше»
  • Объявления

  • Фото Галерея

  • Баннеры

Крайові обранці закликали Парламент та Уряд скасувати заборону на ввезення гуманітарних спецавтівок

Четверг, 15 Декабрь 2016, 10:10

Згідно чинного законодавства релігійні громади вимушені відмовлятись від заявленої гуманітарної допомоги, позаяк ввіз до України цієї категорії автотранспорту заборонений. Так, обласні обранці наголошують, что гуманітарна допомога у вигляді спеціального автотранспорту у такий складний для нашої держави час є актуальною, оскільки бюджетних коштів на закупівлю нової техніки у бюджеті не вистачає.

Депутати Закарпатської облради звернулися до голови Верховної Ради України Андрія Парубія та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з приводу окремих питань розмитнення транспортних засобів спеціального призначення, отриманих у вигляді міжнародної гуманітарної допомоги.

В обращении, прийнятому на другому пленарному засідання 5-ої сесії, говорит: «Мы, депутаты областного Совета, звертаємося до Вас з приводу окремих питань розмитнення транспортних засобів спеціального призначення (пожежні автомобілі, Скорая помощь, автомобілі, що використовуються правоохоронними органами та комунальними службами), отриманих у вигляді гуманітарної допомоги, що надходять в Україну з-за кордону завдяки благодійним та релігійним організаціям.

Так, наказом Міністерства соціальної політики України №771 від 18 Июль 2016 року визнано гуманітарним вантажем пожежну автоцистерну TATRA Т815 1985 року випуску, яку закордонний донор із Німеччини надав Управлінню Закарпатської Реформатської Церкви. Однако,, зазначений автомобіль уже більше трьох місяців простоює на митному складі, оскільки не відповідає екологічним нормам рівня «ЄВРО-5».

Після набуття чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» щодо колісних транспортних засобів», тобто з 1 Ян 2016 года, пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8701 20, 8702, 8703, 8704, 8705 (згідно з УКТ ЗЕД як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і таких, що були в користуванні), здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5» (у тому числі автомобілі швидкої медичної допомоги, моторні транспортні засоби спеціального призначення (пожежні автомобілі), автомобілі, що використовуються правоохоронними органами та комунальними службами).

Следует отметить, що зазначений вище автомобіль (пожежна автоцистерна TATRA Т815 1985 року випуску) знаходиться у відмінному технічному стані, обладнаний необхідними високотехнологічними засобами, і передбачався для однієї із добровільних пожежних дружин, які діють на території Закарпатської області. За інформацією Закарпатської Реформатської Церкви, від закордонних партнерів-донорів є пропозиція про надання й інших спеціальних пожежних автомобілів та автомобілів швидкої медичної допомоги. Однако,, з огляду на вимоги чинного законодавства релігійна громада поки вимушена відмовитись від заявленої гуманітарної допомоги, позаяк ввіз до України цієї категорії автотранспорту заборонений.

Примечание, що гуманітарна допомога у вигляді спеціального автотранспорту у такий складний для нашої держави час є актуальною, оскільки бюджетних коштів на закупівлю нової техніки у бюджеті не вистачає.

Враховуючи викладене вище, пропонуємо внести зміни до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів», виключивши з переліку норму щодо заборони на ввіз з метою вільного обігу до митної території України уживаних автомобілів спеціального призначення (пожежні автомобілі, автомобілі швидкої медичної допомоги, автомобілі, що використовуються правоохоронними органами та комунальними службами), які не відповідають екологічним нормам рівня «ЄВРО-5».

Зазначені позиції враховані у проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо ввезення на митну територію України спеціальних транспортних засобів) № 1707 От 01.11.2016 года.

Прийняття запропонованих змін є вкрай необхідним у контексті проголошених реформ та децентралізаційних процесів, коли об’єднуються громади, щоб стати спроможними. Така гуманітарна спецтехніка європейського зразка стала б у нагоді у новосформованих громадах. Це сприятиме становленню самостійних спроможних громад на початкових етапах їх діяльності, оскільки відпаде необхідність у придбанні нового обладнання за власні кошти, что, в свою очередь,, значно полегшить фінансовий тягар. Вивільнені ж фінансові ресурси громад можуть бути використані на інші соціально-значущі проекти», сказано в документі.

Зазначене звернення також надіслане народним депутатам України від Закарпатської області для внесення ними відповідної законодавчої ініціативи.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх