Край Височина відремонтує в Ужгороді один поверх гуртожитку Академії культури і мистецтв, куди заселять вимушених переселенців

Голова обласної ради Володимир Чубірко, директорка Академії культури і мистецтв Закарпатської обласної ради Наталія Шетеля, директорка Благодійного фонду «ВІЗА» Віолета Голяни та директор комунальної установи «Управління спільною власністю територіальних громад Закарпаття» облради Антон Громовий підписали договір про надання благодійної допомоги. Край Височина Чеської Республіки виділяє 5,5 млн. грн. на комплексний ремонт одного з поверхів гуртожитку Академії культури і мистецтв. За словами Володимира Чубірка, додатково з обласного бюджету надійде 5 млн., окремою програмою передбачений ремонт санвузлів від організації «Червоний Хрест».

9-типоверхова будівля гуртожитку по вул. Грушевського в Ужгороді зведена ще 1985 року і з того часу жодного разу капітально не ремонтувалася. Лише у 2012 році за сприяння Закарпатської обласної адміністрації було проведено заміну вікон і встановлений обігрів води. Кімнати знаходяться у такому поганому стані, що стали не придатні для житла.

З початку повномасштабної війни і приїздом на Закарпаття великої кількості переселенців потреба в приміщеннях стала вкрай гострою. В гуртожитку Академії культури і мистецтв наразі проживає близько 300 осіб, з них 57 – ВПО, яких заселили поруч зі студентами і працівниками закладу.

«Приємно, що обласна рада опікується своїми відомчими закладами і в такий непростий час знайшла можливість зайнятися цим ремонтом. Люди багато пережили, у багатьох із них зруйновані будинки, вони перебувають у дуже пригніченому стані і їм приємно відчувати, що про них піклуються. Також важливо, що після Перемоги ці приміщення залишаться для наших студентів. Так складається, що культура фінансується по залишковому принципу, грошей весь час не вистачає. Але ми виховуємо майбутніх працівників культури і студенти повинні жити в нормальних умовах», – сказала Наталя Шетеля. Вона повідомила, що за виділені кошти буде відремонтовано кухні, коридори загального користування, здійснено побілку в кімнатах, замінені двері і електропроводка.
«Вкотре ми залучаємо кошти для реконструкції наших будівель, метою яких є підготовка житла для ВПО, а в подальшому ці приміщення ми зможемо використовувати для наших студентів. Дякую незмінному партнеру Краю Височина, які підтримують нас під час війни. Кошти вже на рахунку, тож найближчим часом приступимо до роботи. До новорічних свят все має бути готово», – запевнив Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної ради