- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Крайові депутати підтримують місцевих авторів та популяризацію закарпатської книги

Серед прийнятих депутатами Закарпатської обласної ради VIII скликання рішень у ході першої сесії – «Про Програму підтримки видання творів місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2021 – 2023 роки».

Головна мета цієї Програми – реалізація державної політики щодо розвитку книговидання, відродження соціального значення книги та читання як процесу культурного, духовного, професійного та інтелектуального збагачення людини, створення сприятливих умов для розвитку видавничої галузі та системи інформування про вітчизняну видавничу продукцію.

Заходи Програми спрямовані на:

Організаційне забезпечення формування переліку видань, передбачених до випуску за згаданою Програмою, здійснює департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, а тематичну та змістову оцінку пропозицій для випуску видавничої продукції – експертна рада з питань видання творів закарпатських авторів. З урахуванням висновків експертної ради названий департамент готує проєкт переліку видань і визначає наклади книжкових видань.

Фінансування видання книг здійснюється відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації. А департамент укладає договори з видавцями у порядку, встановленому Законом України «Про публічні закупівлі».

Книжкова продукція, видана за кошти обласного бюджету, розповсюджується шляхом безоплатного передавання для поповнення фондів публічних бібліотек, у тому числі спеціалізованих (для дітей та юнацтва), спеціальних бібліотек (навчальних закладів, музеїв, підприємств, установ, організацій), творчих спілок, національно-культурних товариств та використовується для задоволення загальнодержавних і суспільних потреб.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 6000,0 тис гривень і може коригуватися під час її виконання.

Пресслужба облради