Люблінське воєводство посилить співпрацю із Закарпаттям

Print Friendly, PDF & Email

Перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета у якості спостерігача взяв участь у засіданні Моніторингового комітету Програми транскордонного співробітництва INTERREG NEXT Польща – Україна 2021-2027 від української сторони у Любліні.
 
«Це — перше, установче, засідання з якого розпочинається велика практична робота, реалізація транскордонної співпраці між громадами, організаціями, установами деяких областей України та воєводств Польщі. Обговорюється процес та таймінг подачі заявок на участь у конкурсі програми. Українська делегація, як і польська мають по один голос у комітеті. Всі рішення, які прийняв моніторинговий комітет, незабаром будуть оприлюднені на веб сторінці програми. Закарпатська область також бере участь в цій програмі. В попередні роки наша область реалізувала низку цікавих і корисних проектів, але на нову програму нові надії і плани», — прокоментував засідання Андрій Шекета.
 
Відтак перший заступник голови Закарпатської облради провів робочу зустріч з Віце-маршалеком Люблінського воєводства Збігнєвом Войцеховським. Останній висловив переконання, що Люблінське воєводство прагнутиме посилити співпрацю із Закарпатською областю, особливо в контексті перспективи участі українських областей у Мережі регіонів Тримор‘я (ініціатива Польщі, яка підтримана регіонами з 12 країн ЄС щодо об‘єднання навколо ідеї реалізаціі спільних розвиткових проєктів, побудови транскордонної логістичної мережі транспортних сполучень, якою є наразі Via Carpathia).
 
Користуючись нагодою, Віце-маршалек запросив гостей взяти участь у Конгресі місцевого самоврядування Тримор’я, який відбудеться 16-17 травня 2023 року.
До слова, Люблінське воєводство та Закарпатська обласна рада 18 листопада 2022 року підписали Протокол про наміри щодо розвитку співпраці, і ,наразі, працюють над проєктом спільної партнерської угоди.
 
Пресслужба Закапратської облради