Литовці привезли для закарпатських військових автомобіль швидкої допомоги та позашляховик, а також тепловізор, медичне устаткування і харчі

Print Friendly, PDF & Email

З гуманітарною місією до Ужгорода прибули представники Каунаського району Литовської Республіки. Віце-мер Пауліус Вісоцкас та заступник директора Каунаської райадміністрації Мантас Ріктеріс зустрілися з головою Закарпатської обласної ради Володимиром Чубірком та передали для закарпатських військових цінний вантаж: оснащений медичним обладнанням автомобіль швидкої допомоги, тепловізор, продукти харчування, медичні засоби, постільну білизну, зарядки, енергозберігаючі пристрої. Усі ці важливі речі вкрай потрібні на передовій.

Володимир Чубірко проінформував гостей про ситуацію в країні та області, розповів про 128 гірсько-штурмову бригаду й частини, у яких воюють закарпатці, а також зазначив, що пліч-о-пліч із бійцями ЗСУ зараз у зоні бойових дій несуть службу і троє депутатів облради. Він подякував за надану гуманітарну допомогу, а також за те, що сьогодні, 10 травня, Литовський Сейм першим у світі одноголосно ухвалив резолюцію про визнання росії державою-терористом, а війну проти України геноцидом української нації.

У відповідь Пауліус Вісоцкас висловив вдячність усьому українському народу за героїзм і рішучість. Він вважає, що допомагати нашій країні повинна вся Європа, оскільки на місці України могла опинитися будь-яка інша держава. І те, що українці взяли удар на себе й мужньо протистоять російській агресії, викликає повагу і захоплення.

Віце-мер Каунаського району розповів, що весь народ Литовської Республіки із хвилюванням слідкує за новинами та підтримує українців. Нещодавно одна з благодійних організацій  буквально за день зібрала 350 тисяч євро для того, аби купити для нашої армії воєнний безпілотник. Також значна допомога надається українським біженцям.

Володимир Чубірко з литовськими гостями обговорили питання спільних освітніх та культурних проєктів, а також можливість оздоровлення у Каунаському районі жінок і дітей з постраждалих внаслідок воєнний дій українських регіонів.

На зустрічі також були присутні начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків Василь Маковський та заступниця голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко. 

Прес-служба Закарпатської обласної ради