04 червня 2020

Маркуванню туристичних маршрутів – єдиний стандарт

п`ятниця, 9 грудня 2011, 16:20

Під головуванням Д. Д. Андріюка відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань розвитку туризму і рекреацій та з питань транскордонного співробітництва.

Депутати підтримали пропозиції облдержадміністрації щодо внесення до порядку денного  другого пленарного  засідання  7 сесії  облради  питань і  обговорили  проекти  рішень.

Схвалюючи запропоновані проекти рішень  майже  з усіх питань за  основу, народні  обранці  разом з тим  висловили чимало зауважень та  пропозицій по окремих з них.

Жвава дискусія  відбулася навколо  питання щодо внесення  змін до рішення  обласної ради від 28 грудня 2010 року  №127 «про обласний бюджет на 2011 рік» (зі змінами від 25 лютого, 26 травня, 12 серпня та 4 листопада) щодо  розподілу та перерозподілу  субвенцій   по забезпеченню  програм  енергозберігання,  допомоги дітям-сиротам,багатодітним  сім’ям та будинкам сімейного типу,  виплати заробітної плати  працівникам бюджетної сфери.

Активну позицію зайняли  члени комісій і щодо  винесеної на розгляд сесії  Програм  підтримки  засобів  масової інформації та  розвитку  інформаційної галузі на 2012-2014 роки. Підтримуючи її, депутати  на пропозицію М.М.Кічковського  одночасно рекомендували управлінню інформації та зв’язків з громадськістю  облдержадміністрації  спільно  з постійною  комісією  обласної ради з питань освіти, науки, культури,  духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та  інформаційної політики вивчити питання  щодо  можливостей  випуску  дубляжу газети «Новини Закарпаття» угорською мовою.

Значна  увага була приділена  проекту  рішення  «Про затвердження  заходів  щодо фінансування в 2012 році  Програми розвитку  туризму і курортів у Закарпатській області на 2011-2014 роки». Тут дискусію викликали  проблеми маркування  туристичних маршрутів. У зв’язку  з цим головному  управлінню з питань європейської  інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків  та туризму облдержадміністрації  рекомендовано підготувати звернення  до центральних органів виконавчої влади щодо запровадження  єдиного стандарту  маркування  туристичних маршрутів.

Чимало запитань у членів  комісій викликали  проекти рішень щодо надання  гірничих відводів та  погодження  клопотань на отримання  спеціальних дозволів  на користування надрами тощо. У зв’язку з цим остаточне  вирішення щодо їх підтримки  запропоновано винести  на засідання  президії обласної ради.

Іван ДІУС