27 липня 2021

«Майнові» питання області розглянула постійна профільна комісія облради

П’ятниця, 18 червня 2021, 17:32

У Закарпатській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації під головуванням Петра Станка та за участю заступника голови комісії Івана Синетара, секретаря Ірини Мацепури, членів комісії Йосипа Борто й Романа Сарая, представника КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» та запрошених.

На початку засідання члени комісії заслухали інформацію начальника управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Миколи Пігуляка щодо Програми поліпшення безбар’єрного простору у Закарпатській області на 2022-2024 роки. Документ стосується безперешкодного доступу людей з обмеженими функціональними можливостями до об’єктів інфраструктури населених пунктів. Комісія вирішила пропонувати до розгляду на сесії облради дане питання.

Також комісія заслухала і пропонувала до затвердження на пленарному засіданні результати виконання Програми фінансової підтримки комунально-експлуатаційного та автотранспортного господарств облради та ОДА і збереження адмінбудинку як пам’ятки архітектури.

Депутати-члени комісії рекомендували до розгляду на сесії облради 24 червня і питання щодо діяльності Комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради».

Що ж до кадрових питань, зокрема — призначення виконувачів обов’язків комунальних закладів  «Міжгірський медичний фаховий коледж» та «Берегівський медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради, комісія рекомендувала його до розгляду лише за умови присутності осіб, які претендують на ці посади з оприлюдненням їх програми дій у цих установах.

Разом з тим, комісія повторно рекомендувала до затвердження головний «майновий» документ Закарпаття — Стратегію управління розвитком об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст Закарпатської області.

Затим було розглянуто листи, які у міжсесійний період надійшли до комісії. У тому числі — від Фонду соцзахисту інвалідів, Богданської сільської ради Рахівського району, Середнянської селищної ради Ужгородського району та Рахівської міської ради щодо передачі на їх баланс приміщень та споруд облради.

Комісія одноголосно вирішила, що остаточна відповідь на ці та інші наболілі в області «майнові» питання буде сформована після прийняття депутатами вже згаданої Стратегії.

Нагадаємо, що, згідно пропонованої комісією Стратегії,  основними пріоритетами у прийнятті рішень про долю комунального майна, є передача його в оперативне управління та у концесію або державно-приватне партнерство.

Пресслужба Закарпатської облради