Майже 5 млн українців отримали статус ВПО і потребують юридичного захисту.

Про це сьогодні в Ужгороді заявив представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ігор Гречуха на зустрічі зі студентами в Ужгородському національному університеті.
👉 Його виступ був присвячений забезпеченню прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
За інформацією представника омбудсмена, з початку війни і по листопад 2022 року 4,9 млн. українців були вимушені покинути свої домівки і офіційно отримали статус внутрішньо переміщених осіб. 13 млн. людей проживають у районах ведення бойових дій та тимчасово окупованих територіях, 46 тис. – примусово депортовані, 7,9 млн. – отримали тимчасовий захист в інших країнах.
☝️ Юриспруденція України не готова була до такого трагічного виклику, однак відповідні органи роблять все можливе, аби захистити права і свободи громадян.
Стосовно ВПО Урядом впроваджуються коротко- і довготривалі рішення. Вони стосуються скасування перевірок місця проживання, відновлення втрачених документів, виплати пенсій тощо.
✔ Визначаються механізми застосування кримінального законодавства до осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, реєстрація народжень і смертей, укладення і розірвання шлюбу. Усе це ускладнюється продовженням бойових дій росії проти України, однак вітчизняні юристи і міжнародні організації вже зробили низку кроків для захисту громадян, а також готують матеріали з порушення міжнародного гуманітарного права і свобод українців на різних територіях.
✔ Протягом минулого року затверджено Державну цільову програму забезпечення житлом ВПО, запущено механізм компенсації за пошкоджене та знищене нерухоме майно, вдосконалено функціонал на порталі «Дія» для ВПО (подання повідомлення про пошкоджене та знищене з 19 лютого 2014 року майно, оформлення грошової допомоги на проживання для осіб з інвалідністю тощо).
✔ Захід відбувся за участі заступниці голови Закарпатської обласної ради Андріани Сушко. Вона висловила сподівання на тіснішу співпрацю Закарпаття із Секретаріатом Уповноваженого ВРУ, зважаючи на велику кількість ВПО у нашому регіоні.
💬 Добре знаю омбудсмена Дмитра Лубінця, в першу чергу, як хорошого політика. Його виборчий округ знаходиться там, де проходили активні бойові дії, – це Волноваха Донецької області. З початку вторгнення росії в Україну Закарпатська обласна рада долучалася до допомоги цьому регіону. На жаль, потім ця територія потрапила під окупацію. Сподіваюся на тісну співпрацю Закарпаття з Уповноваженим з прав людини, адже наші ВПО потребують соціальної, юридичної підтримки, яку часто локально на місці ми не в змозі вирішити самостійно, – прокоментувала Андріана Сушко.
Підписуйтеся на наші новини у Facebook: https://www.facebook.com/zakrada.gov.ua/
та читайте більше новин на нашому Telegram: https://t.me/PressZakrada