25 Февраль 2021

Механізм надання матеріальної допомоги важкохворим краянам є складним

Воскресенье, 27 Ноябрь 2016, 18:45

Тому бюджетна комісія Закарпатської облради рекомендувала невідкладно та спільно з департаментом охорони здоров’я спростити цей механізм.

Понад три години працювала днями бюджетна комісія облради, яка вивчала матеріали та проекти рішень, що пропонуються на розгляд другого пленарного засідання п’ятої сесії облради. У засідання комісії, яке провів її голова Василь Кошеля, взяли участь в/п голови облради Йосип Борто та заступник голови облради Петро Грицик.

Комісією розглянуто низку листів і звернень, які надійшли на її адресу від управлінь облдержадміністрації та простих громадян краю. Та уважно вивчено проекти рішень з профільних питань, які презентував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар. В частности,, звіт про виконання обласного бюджету за ІІІ квартал 2016 года. То ж за січень – вересень 2016 року до загального фонду обласного бюджету мобілізовано податків, зборів та інших доходів в сумі 285 675,9 тыс.грн. грн., То есть 101,9 процент. до затвердженого плану та 147,7 процент. до відповідного періоду минулого року.

Основним бюджетоутворюючим джерелом доходів загального фонду обласного бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб (надійшло у сумі 211 864,6 тыс.грн. грн.), його питома вага в надходженнях загального фонду становить 74,2 процент.

Податку на прибуток підприємств надійшло у сумі 26 205,7 тыс.грн. грн., что на 21,1 процент. или на 4 566,9 тыс.грн. ГРН.. більше затвердженого плану. Видатки обласного бюджету без урахування трансфертів, що передаються до інших бюджетів, От 9 месяцев 2016 год 802 922,6 Тыс грн., з них по загальному фонду – 739 680,8 тыс., що склало 65,5 відсотка до плану річних призначень з урахуванням змін, по спеціальному фонду – 63 241,8 Тыс грн.. или 38,3 відсотків до кошторисних призначень із змінами на рік.

За рахунок загального фонду за 9 месяцев 2016 року фінансувались поточні видатки, з яких на захищені статті спрямовано 86,5 процент.

У звітному періоді проведено фінансування головних розпорядників коштів обласного бюджету у повному обсязі до наданих ними клопотань.

Далі Петро Данилович інформував про внесення змін до головного фінансового документу — региональный бюджет 2016 год. Дуже уважно, навіть прискіпливо члени комісії вивчали кожну пропоновану зміну та вносили свої слушні зауваження і доповнення. Погодили розподіл державної освітньої субвенції та перерозподіл обсягів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту у 2016 році та перерозподіл між головними розпорядниками коштів обласного бюджету.

Найгарячіша дискусія зав’язалася, коли зайшлося про прогнозоване перевиконання доходів загального фонду обласного бюджету (станом 1.12.2016 2011.), и это — 8 538,5 тыс. грн.. Пропозиції щодо необхідності виділення коштів з обласного бюджету були різними: від підтримки прикордонних загонів, митниці до дитячих санаторіїв та завершення робіт з реконструкції Хоспісу, в Виноградове на. После оживленной дискуссии, більшість членів комісії погодили запропоновані потреби виділення коштів, але внесли чітку пропозицію, що пріоритетом має бути підтримка установ соціального призначення, финансируется из областного бюджета, зокрема лікарень, а також важкохворих закарпатців, сиріт та ін.

І ця позиція повинна бути принциповою, — зазначив Петро Ільницький. Такої ж думки були Йосип Борто, Мирослав Билецкого, Ледида Александр, Василь Кошеля та ін.

Обговорили на засіданні депутати не менш жваво і проект рішення «Про внесення змін і доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 года». На переконання членів комісії, механізм надання матеріальної допомоги важкохворим краянам є складним. Тому комісія рекомендувала невідкладно та спільно з департаментом охорони здоров’я спростити цей механізм.

Якщо вже ми вирішили допомагати хворим краянам, то маємо це робити по-людськи і фахово, — зазначив в/п голови облради Йосип Борто.

Також уважно було вивчено всі матеріали, пропоновані на розгляд другого пленарного засідання 5-ої сесії, которая будет проходить 7 грудня п.р. Внесено низку зауважень і пропозицій, які однозначно будуть враховані і подані на розгляд президії облради.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх