07 грудня 2021

Меморандум про співпрацю підписали закарпатські аудитори та інженери технагляду за будівництвом

Четвер, 22 квітня 2021, 12:23

З метою реалізації  стратегічних завдань Служби, начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області Світлана Аніщенко підписала з головою Відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» Олександром Ігнатишиним Меморандум про співпрацю.

Стратегію розвитку до 2024 року  визначено основні пріоритетні напрями діяльності Державної аудиторської служби України: удосконалення законодавства, впровадження сучасних ІТ-рішень, ефективне управління персоналом, ефективна комунікація й управління корупційними ризиками та контроль якості проведених заходів, що відповідає запланованим програмам Президента «Велике будівництво».

Держаудитслужба планує охопити  своїм контролем повною мірою усі місцеві бюджети та зосередитися на найбільш ризиковій сфері – інспектуванні витрат на будівництво.

Законодавством передбачено залучення незалежних експертів до проведення контрольних обмірів будівельних, монтажних, ремонтних та інших робіт, контрольних запусків сировини і матеріалів у виробництво, контрольних аналізів сировини, матеріалів і готової продукції, інших перевірок.

Тобто експерти надають висновки щодо фактично виконаного об’єму робіт та якості використаних матеріалів. Координація дій має на меті підвищити ефективність проведення контрольних заходів, зокрема, щодо перевірки дотримання договірних зобов’язань у сфері будівництва та здійснення технічного нагляду. Кожен експерт несе персональну відповідальність за надані висновки.

Наразі в Україні фактично завершено формування правового поля для повноцінного функціонування інституції «інженер-консультант» (будівництво).

Урядом внесено зміни до чинного законодавства  щодо умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, що є  черговим кроком на шляху впровадження  в Україні кращих світових практик  в частині реалізації будівництва.

Світлана Аніщенко зазначила, об’єднані зусилля аудиторів й незалежних експертів-будівельників Закарпатської області мають забезпечити результативне здійснення контрольних заходів.

У свою чергу, аудитори забезпечать відшкодування державному або місцеву бюджетам виявлених  втрат при будівництві.

Під час зустрічі, на якій підписано Меморандум, було домовлено про проведення спільних консультацій та навчань.

Закарпатське Управління перше серед інших областей започаткувало співпрацю із Всеукраїнською громадською організацією  «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури».

Управління Західного офісу
Держаудитслужби в Закарпатській області