- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Міхаль БАЄР: «Угорщина прагне бачити Україну в ЄС»

Одним із найактивніших прихильників євроінтеграційних прагнень України є Угорщина. Важливість України в угорській зовнішній політиці підтверджується і тим, що київська місія є однією з найбільших іноземних представництв Угорщини, що дає можливість активно виступати у всіх сферах двосторонніх відносин.

Особливо активно ці відносини простежуються на міжрегіональному рівні, у розвитку транскордонного співробітництва Закарпатської області та прикордонних областей Угорщини. На їх динамічний поступ вказують і візити на Закарпаття представників високого рівня Угорщини.

26 червня нашу область відвідав Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр. В обласній раді відбулася зустріч високопоставленого дипломата з головою обласної ради Іваном Балогою. В ній також взяли участь з української сторони – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, з угорської – Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї та Генеральний консул Угорщини в Берегові Іштван Тот.Слід зазначити, що протягом 4 років перебування Міхаля Баєра на посаді керівника угорської амбасади в Україні територіальні громади Закарпаття набули нових партнерів у сусідній з нами Угорщині, налагодили з ними тісну співпрацю із розвитку прикордонної інфраструктури, соціальної сфери населених пунктів, туризму, зміцнення національно-культурних зв’язків, розширилися контакти на рівні офіційних делегацій та громадян. Була підписана і реалізована дуже важлива в економічному і соціальному плані угода між Закарпатською обласною радою та міністерством закордонних справ Угорщини щодо співробітництва в соціальній сфері в рамках програми Східного партнерства. Це дало можливість реалізувати близько 70 спільних проектів з реконструкції закладів освіти, культури, охорони здоров’я тощо загальною вартістю понад 18 мільйонів гривень. Реалізація цієї угоди продовжується і в нинішньому році.

Тому сторони з приємністю відзначали, що ця співпраця приносить добрі і корисні обом сторонам результати, що нас об’єднують не лише практичні заходи, але й дружба, взаєморозуміння між людьми.

Як зазначив пан посол, Угорщина прихильна до успіху перетворень в Україні. Як у плані внутрішньої політичної та економічної стабілізації, так і у відношенні прийняття європейських норм і здійснення прав людини та меншин. Вона виступає за суверенітет і територіальну цілісність України, підтримує її на шляху до вступу у Європейський Союз. Було висловлено також підтримку України в газовому питанні, досягненні нею енергетичної безпеки, в тому числі шляхом реверсного постачання газу в Україну з Угорщини.

З свого боку голова обласної ради Іван Балога подякував послу Угорщини Міхалю Баєру за фінансову допомогу , яку надає Угорщина Закарпаттю в реалізації соціальних транскордонних програм. Він висловив упевненість, що співпраця між територіальними громадами Закарпаття і Угорщини буде і надалі активно розвиватися, приносити нові вагомі плоди на користь українського і угорського народів.

Прес-служба обласної ради