25 лютого 2021

МІНІСТР НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА ПОСОЛ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ висадили алеї сакур на Закарпатті

Понеділок, 11 квітня 2011, 13:34

У суботу, 9 квітня, у містах Ужгороді та Мукачево висаджено алеї сакур на знак підтримки народу Японії в подоланні наслідків природної і техногенної катастроф. Ініціював цю благочинну акцію міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Разом із урядовцем на його запрошення сакури саджав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава з родиною. В акції також взяли участь голова обласної ради Іван Балога, голова облдержадміністрації Олександр Ледида, міські голови Ужгорода Віктор Погорєлов та Мукачева Золтан Лендєл, депутати обласної ради, громадські діячі краю.
– Японська нація – це нація, з якої треба брати приклад усьому світові: у терпінні і впевненості у здатності подолати руйнівні наслідки природної та техногенної катастроф. Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих, пишаємося мужністю тих, хто відновлює зруйновану Японію, – відзначив Віктор Балога .
У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Тадаші Ідзава зазначив, що йому, як представнику своєї країни, дуже приємно бачити таку підтримку закарпатцями японського народу. Ужгородські школярі подарували пану Послу малюнки, створені малечею для японських однолітків, і кошик цукерок. Зворушений пан Ідзава пообіцяв усе урочисто передати дітям своєї країни.
– Для мене велика честь на запрошення вашого земляка, міністра МНС Віктора Балоги відвідати цей чудовий край і висаджувати алеї сакур. Це дерево – символ надії Японії, символ нашої душі. Сьогоднішня акція зблизить наші народи, стане ще одним містком у нашій дружбі. Після великого землетрусу японський народ відчув підтримку від вашої країни. Від імені японського уряду дозвольте висловити подяку за цю підтримку, – відзначив пан Посол.
Закладена в Ужгороді алея, яка простяглася двома набережними Ужа – Київською та Слов’янською, сягає близько двох кілометрів. У перспективі вона буде ще подовжена. Сакури вже протягом десятиліть є одним із символів Ужгорода й окрім багаторічних дерев, які щороку прикрашають місто, від осені півсотні “сакур єднання” ростуть у Новому районі, кількадесят дерев японської вишні вже втретє заквітнуть на Православній набережній Ужгорода. Цього ж дня 45 деревець сакури посадили й на території УжНУ – між університетською бібліотекою та стоматфакультетом.
– Цією акцією закарпатці ще раз довели, що є дуже толерантними людьми, готовими робити все для того, аби світ обєднався заради миру, любові і надії. Для Ужгорода це, безперечно, знакова подія. Я дуже радий, що зараз тут присутній пан Посол Японії в Україні. А сакури, подаровані Віктором Балогою, переконаний, прикрашатимуть Ужгород, яким ми всі зможемо пишатися, – зазначив Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.
Майже дві сотні сакур у суботу висадили і в Мукачеві, на вулиці Яна Коменського.
– Ми проявляємо солідарність з японським народом, який зіткнувся з страшною трагедією. Пишаємося мужністю наших друзів, їх організованістю і стійкістю в подоланні лиха. А ця акція підтверджує: ми разом з Японією, – констатував Мукачівський міський голова Золтан Лендєл.

Прес-служба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору