20 січня 2020

Міста і регіони – в центрі боротьби з кліматичними змінами

понеділок, 22 березня 2010, 11:14

Міста і регіони – в центрі боротьби з кліматичними змінами

Зважаючи на те, що саме міста та регіони знаходяться в центрі боротьби з потеплінням клімату і за адаптацію територій, Конгрес місцевих та регіональних влад на 18 пленарній сесії обговорив роль місцевої влади у захисті клімату після конференції в Копенгагені.З доповіддю з цього питання виступив представник Хорватії Дубравка СУІЦА.

Ним було зазначено, що зміна клімату стосується долі людства і являє собою найважливіший виклик XXI століття. Мова йде вже не про суто екологічне питання, а про його економічний та геополітичний вимір, про проблему рівності, прав людини та міжнародну солідарність. Зустріч в Копенгагені показала можливість безпрецедентної мобілізації неурядових організацій, громадян та територіальних органів управління всього світу.
     На конференції в Копенгагені були присутні і численні представники місцевої та регіональної влади країн світу, що свідчить про їх рішучість діяти в сфері клімату У зв””””язку з цим Конгрес вважає, що діяльність місцевих і внутрішньонаціональних органів влади з подолання викликів у сфері енергетики та клімату є тим більш необхідною, оскільки держави не прийшли до конкретних рішень. Він висловлює побажання, щоб міста і регіони і далі демонстрували, що вони є двигуном важливих змін на своїх територіях.
     В обговоренні цього питання взяв участь і голова Закарпатської обласної ради Михайло Кічковський.
     - Лише кількість та список учасників конференції у Копенгагені свідчить про значення даного форуму. І хоча глави держав не змогли домовитися у всесвітньому плані про зобов””””язання кожної з країн на рівні її відповідальності, місцеві та регіональні виборні особи не повинні чекати угоди між державами для того, щоб проводити у своїх містах та регіонах інноваційні заходи, що сприяють зміні поведінки громадян, -зазначив він.- Адже саме місцеві та регіональні органи влади є тим рівнем управління, який розташований найближче до громадян, і що вони несуть відповідальність за забезпечення належного рівня життя. Вони повинні діяти у партнерстві як на національному, так і міжнародному рівні, разом зі своїми асоціаціями для того, щоб внести якомога більш вагомий внесок у досягнення національних і міжнародних цілей. Цьому покликана сприяти і міжнародна нучно-практична конференція «Сталий розвиток Карпат і інших гірських регіонів Європи» в Україні, яка відбудеться на початку вересня цього року. Відповідні проекти резолюції та рекомендації з цього питання передані структурам Конгресу для подальшого обговорення та підготовки до розгляду. Їх прийняття послужить обєднанню зусиль місцевої і регіональної влади у вирішенні проблем сталого розвитку гірських регіонів, і тим самим послужать боротьбі з потеплінням клімату та адаптації гірських територій до наслідків цього явища.
     У прийнятих Конгресом Резолюції та Рекомендації за підсумками Копенгагенської конференції пропонується Комітету міністрів Ради Європи звернутися із закликом до держав-членів Ради Європи і спостерігачів визнати, що місцеві та регіональні спільноти повинні бути в центрі всіх зусиль у боротьбі з потеплінням клімату, надавати їм підтримку в проведенні заходів щодо боротьби зі зміною клімату і вносити зміни в національне законодавство, для підвищення потенціалу діяльності на рівні, який знаходиться найближче до громадян, забезпечуючи їм доступ до фінансування і заохочуючи створення мереж і обмін досвідом.
     Конгрес пропонує Парламентської Асамблеї Ради Європи підтримати його зусилля, для того щоб національні парламенти в повній мірі враховували роль територіальних громад та сприяли прийняття відповідного законодавства, яке зміцнювало б їх потенціал у сфері подолання наслідків та адаптації до зміни клімату, відповідно до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування та Рамкових принципів регіональної демократії.

Іван Діус