Міжгірський та Перечинський профліцеї навчають понад 800 майбутніх спеціалістів робітничих професій

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатській обласній раді заслухали керівників Перечинського та Міжгірського професійних ліцеїв, що перебувають на балансі облради. Так Василь Маринець, керівник Міжгірського ліцею повідомив, що заклад наразі виховує 466 учнів за 17 професіями. Серед них — регулювальник електронної апаратури, кухар-офіціант, муляр-штукатур, плиточник, агент з організації туризму, монтажник електромереж і систем, виробник художніх виробів з дерева, слюсар з ремонту колісних ТЗ, столяр-тесляр, готельне господарство, адміністратор, швачка-вишивальник, лісник-єгер тощо. Наразі ліцензуються ще 4 спеціальності.
 
У закладі працює 105 працівників, 32-є з яких — викладачі. За словами директора, ліцей минулоріч отримав на статутну діяльність понад 31 млн грн з обласного бюджету. Основні витрати закладу стосуються зарплати та стипендії учням.
 
Ліцей має гуртожиток на 110 місць, який підтримується із позабюджетних надходжень за рахунок навчально-практичної діяльності. Розпочато реконструкцію приміщень під дільницю з ремонту побутової техніки. Є потреба у реконструкції навчальної майстерні. У закладу є власна земельна ділянка, на території якої теоретично можна побудувати тимчасове житло для відселення із закладу ВПО й можливістю використовувати його у перспективі для потреб учнів.
 
У свою чергу директор Перечинського професійного ліцею Марія Келемен розповіла, що у закладі навчається 346 учнів зі спеціальностей: швачка-кравець, (90 учнів), столяр-будівельник, електро-газозварювальник, слюсар з ремонту транспортних засобів, тощо. Навчання триває 3 роки.
 
У ліцеї діє 70 працівників, з них 36 — викладачі. З обласного бюджету заклад отримав понад 19 мільйонів гривень, які аналогічно покривають витрати на зарплату, стипендії, компослуги, тощо.
 
Сам навчальний заклад знаходиться поблизу Перечина у селі Сімер Ужгородського району. При ньому є два генератори для організації додаткового живлення.Тут же є гуртожиток. Директор каже, що є гостра потребе у ремонті каналізаційної системи гуртожитку. Є проєкт і на ремонт санвузлів гуртожитку. Вихованці ліцею шиють добротну постільну білизну, а столярі-практики виготовляють хороші меблі. Заклад тримає зв’язки з містом Світава Словацької Республіки.
 
«Дуже важливо, що обидва керівники бережуть наші традиції і виховують представників таких потрібних сьогодні робітничих професій. Беремося разом з директорами попрацювати над пошуком міжнародних партнерів схожого профілю і включенням закладів у транскордонні проєкти. Наступниим кроком буде виїзд у ліцеї, огляд їхніх приміщень та спілкування з викладачами, і студентами закладів для вивчення потреб», — прокоментував спілкування з керівниками ліцеїв голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.
 
У зустрічі також взяли участь заступник голови облради Андріана Сушко та керуюча справами облради Мирослава Ливч.
 
Пресслужба Закарпатської облради