23 січня 2022

Можливості та виклики сьогодення – у полі зору депутатської групи «Рівні можливості»

Вівторок, 25 травня 2021, 20:50

Сьогодні, 25 травня, в обласній раді відбулося засідання круглого столу «Започаткування роботи депутатської групи «Рівні можливості» у Закарпатській обласній раді: можливості та виклики» за участі депутатів облради – Наталії Штефуци, Ольги Олексик, Федора Шандора, фахівців Центру ґендерної освіти УжНУ, представників громадських організацій, експертів та науковців краю з метою формування ефективного плану роботи депутатської групи.

Модераторами зустрічі виступили заступник голови Закарпатської облради Денис Ман та директорка Центру гендерної освіти при УжНУ Маріанна Колодій.

Розпочав зібрання Денис Ман, який зазначив, що у ході другого пленарного засідання другої сесії обласної ради, яке відбулося 20 травня ц.р. було оголошено про створення депутатської групи «Рівні можливості». Тож, для того, аби таке об’єднання запрацювало на повну силу потрібен конкретний  план дій, а також потрібно налагодити систему взаємодії та комунікації із неурядовими громадськими організаціями тощо.

Із вступним словом до присутніх звернулася співголова депутатської групи, секретар постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Наталія Штефуца, та розповіла про ідею створення такого об’єднання депутатів в крайовому парламенті. Вона зазначила, що серед завдань такого об’єднання: просування та впровадження політики гендерної рівності у діяльності облради, протидія домашньому насильству, підтримка осіб постраждалих від домашнього насильства, активізація діалогу з неурядовими та громадськими організаціями, що працюють у сфері політики рівних можливостей. Така міжфракційна група у Верховній Раді України створена ще у 2011 році, пізніше – в окремих обласних та міських радах, тепер і Закарпаття теж має таку депутатську групу. «Відтак, метою нинішньої зустрічі є обговорення тематичних питань із представниками громадськості, а також напрацювання пропозицій до роботи депутатської групи «Рівні можливості», – підкреслила Н.Штефуца.

Ольга Олексик, співголова депутатської групи, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, наголосила, що працюючи лікарем їй часто пацієнтки розповідають про свої непрості життєві історії. Тож, щоб їм допомогти треба мати зважені підходи та інструменти до кожного конкретного випадку, враховуючи виклики сьогодення. Це сприятиме як духовному так і фізичному зростанню усім, хто потребує підтримки, фахових консультацій. Відповідні профільні регіональні програми також націлені на вирішення цих проблем.

Усі напрацьовані учасниками круглого столу пропозиції до плану дій депутатської групи будуть систематизовані для подальшого використання у її роботі.

Пресслужба облради