Мукачівщину та Перечинщину може з’єднати нова дорога

Про це сьогодні, 17 січня, йшлося на зустрічі голови Закарпатської облради Володимира Чубірка, депутата облради Володимира Пауля та директора ТзОВ «Карпатія Резорт» Олександра Молнара, який уже 13 років у селі Тростяниця, що на Мукачівщині, втілює у життя свій задум – відкриття всесезонного туристичного комплексу «Карпатія Резорт». Цей проєкт підприємець реалізує за власні та грантові кошти. У перспективі – це сімейний парк розваг, де можна, відповідно до сезону, і порибалити, і покататися на конях, та займатися зимовими видами спорту. Також розроблено три цікаві туристичні маршрути, що відповідають стандартам сімейного активного відпочинку.

Керівник підприємства наголошує, що це також і соціальний проєкт, який дасть поштовх до пожвавлення життя у громаді.

У ході зустрічі обговорювалася необхідність відремонтувати ще 11 із 26 км дороги сполученням Кольчино-Пузняківці-Тростяниця (Мукачівського району). А від Пузняківців – треба побудувати 5 км сучасної дороги до села Порошково, яка сполучатиме трасу Поляна – Перечин. У результаті вдасться об’єднати Перечинський і Мукачівський райони. Відтак, рухаючись по цьому шляху, подорожуючі матимуть змогу відвідати рекреаційні та відпочинкові комплекси, що розташовуються у навколишніх селах Поляна, Лумшори, зокрема, відомий комплекс «Воєводино».

Зі слів О. Молнара, у межах грантових проєктів протягом кількох років було виграно три тендери на будівництво дороги на десятки мільйонів гривень. У минулому році виграла тендер дорожньо-будівельна компанія ТзОВ ШБУ 77 на 110 мільйонів гривень, однак побудувала тільки 1 кілометр дороги! Тож Олександр Іванович скаржиться, що такими темпами матимемо ще один довгобуд…

Зі свого боку, очільник облради Володимир Чубірко запевнив у підтримці проєкту. Він зазначив: «Неможливо розвивати туризм, не будуючи під’їзні дороги до туристичних об’єктів. Напрями сполучення завжди були сильним поштовхом розвитку громади, через місцевість якої вони пролягають. Логістика – це не тільки сполучення, це також сприяння культурному та торгівельному обміну, зрештою, це гроші, які потрапляють у до бюджету громади».

Відтак Володимир Володимирович підкреслив, що варто передати дорогу місцевого значення у державне підпорядкування, оскільки вона з’єднуватиме два райони краю, таким чином буде залучено державні кошти. Адже потрібно відновлювати життя віддалених сіл Тростяниця,Грабове, Крите, Пузняківці, які в останній час занепадають.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що побудова нових відрізків атодоріг, що з’єднуватиме два райони – може стати таким собі «закарпатським туристичним колом». Та найголовніше – реалізація проєкту пожвавить життя мешканців Мукачівщини.

Прес-служба Закарпатської облради