- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Мукачівська греко-католицька єпархія готується до святкуваннях з нагоди 25-річчя виходу з підпілля

В суботу Мукачівська греко-католицька єпархія розпочне святкування 25-річчя виходу з підпілля церкви. Цю дату в церкві готуються відзначити на гідному рівні. Духовенство прагне, щоби  пам’ять підпільної церкви і, як особлива духовна спадщина, була донесена до широкого загалу нашого суспільства.  До відзначення цієї дати  Ужгород планує відвідати кардинал Юзеф Томка, вислужений Префект Конгрегації Євангелізації Народів, спеціальний посланець Папи Франциска.

Вже цієї суботи в богословській академії ім. Блаженного Теодора Ромжі відбудеться архієрейська божественна літургія. За день до цього відбудеться парастас за духовенство та вірників Мукачівської єпархії, які постраждали в часи переслідування. Водночас в єпархії відзначатимуть празник перенесення мощей блаженного священомученика Теодора Ромжі.

До всіх цих заходів єпархія готується відповідально. За словами владики Мілана, єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії допомогу надає й місцева влада. Так, нещодавно відбулася спільна зустріч з головою обласної ради Іваном Балогою та виконувачем обов’язків Ужгородського міського голови Віктором Щадеєм, де йшлося і про ремонт доріг, що прилягають до богословської академії та Хрестовозвдиженського кафедрального собору. За короткий проміжок часу вже вдалося відремонтувати перехрестя вулиць Минайська – Песталя , вулицю Лучкая та провулок Підгірний.

Владика Мілан висловив вдячність за добрі справи. Також він відзначив, що в соборі і надалі  ведуться активні роботи – відновлюють розписи, завершується реконструкція унікальних сходів.  У планах – і створення музею єпархії.

Окрім іншого церква активно долучається до допомоги закарпатським захисникам Вітчизни. На прохання про допомогу відгукнулись вірники Мукачівської греко-католицької єпархії, придбавши для військових черевики з  високим берцем та  бронежилетів 4-го ступеню захисту.

Прес-служба облради