“Ми зробимо все можливе, щоб друзі та союзники Естонії на Заході не втомлювалися допомагати Україні …”

Print Friendly, PDF & Email

Про це щойно в Ужгороді у ході VIII сесії Закарпатської обласної ради повідомив Перший віце-спікер парламенту Естонії Рійгікогу Хелір-Валдор Сеедер.
 
Стосовно нашого краю, естонський політик констатував, що ми маємо найпряміший контакт з Європейським Союзом, тому місцеве життя, ймовірно, значною мірою залежить від транскордонної співпраці та спілкування з людьми в ЄС. А також озвучив кілька важливих тез щодо естонсько-українських зв`язків та співпраці:
 
— Під час мого візиту та зустрічей у Житомирі, Києві я безпосередньо і неодноразово відчував непохитну рішучість українського народу у боротьбі за свою свободу та незалежність України. З першого дня цієї війни ми спостерігали та захоплювалися надзвичайною хоробрістю та рішучістю українських воїнів у захисті незалежності України. Ви боретеся як за свою свободу та незалежність, так і за майбутнє Естонії, а фактично – всієї Європи та демократичного світу. Естонія у цій боротьбі була і є завжди поруч з Україною.
 
— Естонія надавала військову допомогу Україні ще до 24 лютого та продовжуватиме надавати Україні військову допомогу, поки Україна в цій війні не переможе. На сьогодні, внесок Естонії в розрахунку на одного жителя є одним із найбільших після наших сусідів із Литви.
Зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб і друзі та союзники Естонії на
Заході не втомлювалися допомагати Україні, особливо важким озброєнням, засобами протиповітряної оборони, зимовим спорядженням та іншим необхідним для українських воїнів.
 
— Допомога Естонії є не тільки військовою. Наразі Естонія надала Україні різноманітної гуманітарної допомоги на суму близько 22 мільйонів євро. Я теж приїхав в Україну на мікроавтобусі, везучи з собою гуманітарну допомогу.
 
Крім того, Естонія вже сьогодні бере участь у відбудові України – у відповідь на заклик Президента України ми в цьому процесі зосередилися на Житомирській області, де Естонія разом з іншими партнерами до весни 2023 року побудує модульний дитячий садок, також ми допомагаємо у відновленні інфраструктури.
 
— Так само, як увесь демократичний світ, так і Естонія відкрила свої серця та двері для тих, хто був змушений через війну залишити свої домівки в Україні. На сьогодні в Естонії знайшли притулок від війни майже 60 тисяч українців. Тисячі з них знайшли роботу в Естонії, тисячі українських дітей можуть продовжити навчання в Естонії.
Окрім прямої допомоги Україні, Естонія також активно сприяє тому, щоб і надалі ціна агресії для росії підвищувалася. Естонія разом з країнами-однодумцями інтенсивно шукає нові можливості для запровадження нових санкцій проти росії, а також проти Білорусі, ми працюємо над посиленням ізоляції Росії на міжнародній арені та намагаємось забезпечити, щоб злочини російської агресії в Україні не залишились безкарними.
 
— Звичайно, Естонія ніколи не визнає нещодавно проведені росією фіктивні референдуми щодо анексії регіонів України та окупації 8 років тому Криму, Донецька та Луганська.
 
— Естонія та Україна разом належать до єдиної родини вільних народів Європи. Але майбутнє наших двох народів і всієї Європи залежить від того, наскільки швидко та успішно ми зможемо спільно дати відсіч в Україні агресії путінського режиму. Україна у цій війні повинна перемогти, а росія – програти.
 
— Щоб народи, які прагнуть свободи, такі як естонці та українці, могли жити, навчатися та працювати в об’єднаній, демократичній Європі без кордонів. Естонія буде у цій боротьбі поруч з Україною до Перемоги!
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради