Михайло Рівіс: Агенція регіонального розвитку Закарпаття активно впроваджує дієві проєкти

Print Friendly, PDF & Email

22 червня відбулося позачергове засідання Наглядової ради Установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області», яку очолює депутат обласної ради Денис Ман. Провів його голова Наглядової ради, очільник облради Михайло Рівіс.

Участь у зібранні взяли члени Наглядової ради: перший заступник голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко, проректор ДВНЗ «УжНУ» Мирослава Лендьел, голова ГО «ЄВРОПОЛІС» Олег Лукша, голова РМЕО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук, представник Регіонального відділення Українського Союзу промисловців і підприємців в Закарпатській області Олексій Кіндрат, голова ГО «Форза» Леся Лойко.

Серед запрошених – заступник голови ОДА Віталій Цвігун, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець та ін.

Насамперед Денис Миколайович поінформував про стан справ в очолюваній Установі. Йшлося про заходи, які здійснено Агенцією, що сприятимуть розвиткові громад, підвищенню ефективності транскордонної співпраці та залученню додаткових коштів в економіку нашого краю. Серед них – низка нарад, круглих столів, презентацій і консультацій із представниками виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із залученням експертів.

Денис Ман представив проєкти та програми регіонального розвитку, які заплановано впровадити  найближчим часом. Акцентувалося на тісній взаємодії з об’єднаними територіальними громадами, районними радами області. Завдяки цьому станом на 18 червня ц.р. Агенції вдалося залучити позабюджетних коштів у сумі   1 037 851 грн; виділено коштів бюджету – 500 000 грн. Тобто, на 1 грн коштів бюджету залучено 2 грн 07 коп.

Михайло Рівіс зазначив, що проєкти розвитку регіону найперше через свою відкритість і актуальність повинні позитивно впливати на розвиток території краю, а також нести у собі прогресивні ідеї та бути активними. Загалом такі ініціативи у рамках децентралізаційних процесів і передачі повноважень на місцях матимуть перспективи у розвитку регіональної економіки, збереженні та раціональному використанні  природних ресурсів тощо.

Також наголошувалося на доцільності вироблення Стратегії розвитку та діяльності цієї Установи, проєкти якої повинні співпадати із Регіональною Стратегією розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років.

Учасники зустрічі ділились думками щодо важливості роботи Агенції.

Відтак серед іншого на засіданні затвердили зміни до структури та кошторису Установи. Також за результатами обговорення рекомендовано визначити доцільність внесення змін до установчих документів, що регламентують діяльність Установи та Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Закарпатської області.

На завершення Денис Ман відзначив, що Агенція мусить стати ключовим гравцем на регіональному рівні та виконавцем делегованих засновниками завдань. І тому необхідно напрацювати унікальні функції. Проєкти, що їх наразі реалізовує Агенція, суттєво впливають на інституційну спроможність Установи здійснювати повноваження, що їх визначено законодавчо. Та додав, що «за три місяці ми наблизилися до унормування роботи, готові розглядати питання стратегії. Для цього Агенція залучила чотири десятки експертів у різних галузях для консультацій, і вже незабаром будемо готові презентувати результати таких консультацій».

Пресслужба облради