Михайло Рівіс: Безпекова складова – важливе завдання серед нинішніх викликів, можливостей і перспектив

Print Friendly, PDF & Email

У режимі онлайн відбулося І засідання Загальних Зборів Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон-Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку», яке провели виконавча директорка Асоціації Галина Литвин та голова Правління Олександр Ганущин.

Участь у засіданні взяли: голови обласних, районних, міських, селищних, сільських рад.

Закарпатську область представляли: голова обласної ради Михайло Рівіс, голови райрад:  Свалявської – Мирослава Ливч, Великоберезнянської – Ярослав Шукаль та ін.

Насамперед традиційно було обговорено та ухвалено рішення з організаційних питань засідання, зокрема, затверджено порядок денний, обрано  президію, склад Правління і т.д. Насамперед розглянуто питання про прийняття нових членів Асоціації. На сьогодні їх кількість складає 53 ради.  Відтак Галина Литвин презентувала стратегічні напрямки розвитку Асоціації «Єврорегіон-Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» на 2012-2027 роки, бюджет Асоціації на цей рік та План заходів. Йшлося про представництво Асоціації у Закарпатській області.

У ході розгляду переліку пріоритетів Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад на 2020 рік, Михайло Рівіс вніс пропозицію включити безпекову складову, яка є важливою серед нинішніх викликів, можливостей і перспектив у рамках взаємодії з нашими безпосередніми європейськими сусідами. Зокрема, в адміністративному господарстві, прикордонній і митній сферах тощо. Адже пандемія коронавірусної хвороби оголила низку стратегічно складних суспільних безпекових проблем і вочевидь спонукатиме країни до їх негайного  вирішення. «Громади Закарпаття плідно співпрацюють із прикордонними регіонами сусідніх держав, які готові ділитися своїм баченням і стосовно цих запитів сьогодення. І було б немудро не скористатися цим. Однак ми повинні напрацювати свій досвід як у царині прикордоння, так  і в питаннях захищеності місцевих ресурсів від негативних зовнішніх і внутрішніх чинників карпатських громад, усунення перешкод для їх інвестування, забезпечення прозорості та технічної допомоги таким проєктам, зміцнюючи міжрегіональне та міжнародне партнерство. Тому з цією метою маємо діяти разом і скоординовувати зусилля місцевих громад. Зрештою, всі ми прагнемо одного – миру, стабільності, гармонії та добросусідства на рідній землі», – наголосив М. Рівіс.

Мирослава Ливч запропонувала включити в перелік пріоритетів Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад на 2020 рік – позицію щодо системи охорони здоров’я, оскільки ці складові наразі є надважливими з огляду на процеси реформування і потребують комплексного підходу.

Відтак, за результатами онлайн-засідання члени Асоціації ухвалили низку звернень до Кабінету Міністрів України, які стосуються проблемних питань із розвитку гірських територій, доплат тамтешнім працівникам медзакладів, державної підтримки розвитку вівчарства, а також щодо співфінансування проєктів міжнародної технічної допомоги та ін.

Родзинка зустрічі у такому форматі – погодження старту Конкурсів Асоціації з 22 травня 2020 року, серед яких – нові цікаві пріоритети з підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, освітніх, культурних і медійних обмінів тощо.

Пресслужба облради