- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Михайло Рівіс: Давайте працювати разом, розвивати наш чудовий край, щоб тут людям жилося не гірше, ніж у Монако

[1]На V інвестиційному форумі “Закарпаття – бізнес в центрі Європи”, який відбувся сьогодні, 10 жовтня, в приміщенні культурно-історичного комплексу “Совине гніздо”, що в м. Ужгород, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс, звертаючись до учасників форуму, привітав їх від імені депутатського корпусу облради, від себе особисто та сказав: «Я переконаний що захід буде корисним для всіх, оскільки сьогодні буде окреслено найбільш перспективні запити сьогодення в напрямку залучення інвестицій у наш край як для іноземних інвесторів, так і для крайового бізнесу. Просуваючись крок за кроком до мети ‒ щоб закарпатці залишалися працювати вдома, ми залучаємо в рамках транскордонного співробітництва підтримку іноземних партнерів, зокрема з Угорщини, Чехії та ін. І результати‒ оптимістичні. Якщо раніше за рівнем зарплати наша область посідала останні місця по Україні, то сьогодні ми маємо одне з чільних місць. І це додає віри в те, що в близькій перспективі ми зможемо запропонувати нашим краянам добре оплачувану роботу вдома, зберігаючи родинні цінності.

Так, заробітчанство для Закарпаття – це вікова традиція, яка сягає у далеке ХІХ століття, коли наші діди-прадіди виїжджали на заробітки в Канаду, Америку, але завжди поверталися у свої родин із заробленим капіталом, покращуючи якість життя своїм рідним‒ такий дух закарпатців. Тому я би хотів звернутися до інвесторів: створюючи на Закарпатті підприємства, ви повинні закладати у кошторис бізнес-проекту достойну оплату праці наших земляків. До нас часто звертаються інвестори, мовляв, їм вигідно бізнесувати на теренах краю, бо тут люди готові працювати за мінімальну зарплату. Та правда в тому, що кваліфікованих спеціалістів важко втримати низькими зарплатами», – мовив Михайло Михайлович.

Відтак М.Рівіс наголосив, що між обласною радою і облдержадміністрацією є порозуміння і спільними зусиллями вдається реалізовувати важливі для розвитку краю проекти. Серед таких – затвердження Перспективного плану формування територіальних громад Закарпаття, до якого йшли не один рік. Ми останні в Україні затвердили його! Тепер 60 ОТГ краю формуватимуть організацію життя людей по-новому, визначатимуть свій інвестиційний потенціал, розвиток, шукатимуть ділових партнерів на свій розсуд і ми будемо допомагати їм. Для цього й створюється портал Закарпаття та служба супроводу інвестора.

Розповів М.Рівіс і про інвестиційну привабливість Закарпаття. За його словами, не багато таких унікальних куточків на землі, де Бог так щедро благословив людині і унікальні природні багатства, і мальовничі краєвиди, ландшафти, легендарні місця, багатство культур, мов, традицій, висококваліфікований трудовий потенціал та сусідство з чотирма країнами Євросоюзу, які так щиро підтримують устремління співвітчизників у сім’ю європейських країн.

Згадав Михайло Михайлович і свою зустріч із керівником іноземної компанії «Джейбіл» у 2015 році, коли на Донбасі лише починалася війна. Так от, тоді керівник компанії зумів переконати інвесторів, що на Закарпатті повноцінний діапазон інвестиційного комфорту і жодних загроз. У підсумку було інвестовано в економіку нашого краю 50 млн доларів. «Нам удалося зберегти цей комфорт і мир на нашій землі. Я переконаний, що та буде й надалі. Тож давайте працювати разом, розвивати наш чудовий край, щоб тут людям жилося не гірше, ніж у Монако», – наголосив М.Рівіс, побажавши учасникам форуму нових контактів, успішних напрацювань, щоб наступного року було про що звітувати перед цією достойною, поважною аудиторією та перед громадами.

Виконавчий апарат облради