Михайло Рівіс: Депутатський корпус Закарпатської обласної ради сподівається на ефективну та плідну співпрацю із новопризначеним головою облдержадміністрації Олексієм Петровим

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 23 квітня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль перебував із робочою поїздкою на Закарпатті.

Його супроводжували: перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, а також новопризначений голова Закарпатської ОДА Олексій Петров.

Прем’єр-міністр України провів засідання Регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації про протидію епідемії та вжиття додаткових заходів щодо запобігання поширенню на території Закарпатської області гострої респіраторної хвороби COVID -19.

Участь у засіданні взяв голова обласної ради Михайло Рівіс. Михайло Михайлович подякував урядовцям за увагу до Закарпатської області та за те, що, нарешті, через чотири місяці після відставки попереднього голови  облдержадміністрації, вона має очільника.

М. Рівіс також висловив сподівання на взаємну плідну співпрацю голови ОДА із депутатами  облради у вирішенні проблемних питань життєдіяльності краю, у т.ч. і щодо заходів, спрямованих на боротьбу проти поширення пандемії. Та закликав високопосадовців максимально приділяти увагу забезпеченню засобами захисту медичних працівників. І не тільки тих, які працюють із інфікованими.  «Мова про  весь медперсонал краю,  оскільки кожен пацієнт, який звертається до лікарів із різних причин, потенційно може бути зараженим. Адже щоденна статистика про кількість інфікованих медпрацівників свідчить, що в їх числі – не профільні фахівці, які  працюють з коронавірусними хворими, а інші. Медиків із Обласної інфекційної лікарні  та Обласної  клінічної лікарні імені А. Новака,  де є повне забезпечення працівників відповідним захисним медспорядженням,  серед інфікованих немає. Зате з інших медзакладів їх кількість щодень більшає. І це – біда, бо завтра не буде кому лікувати людей», – наголосив М. Рівіс та додав, що недостатня захищеність медиків  – найсерйозніша помилка багатьох країн, де саме через це і зростав рівень захворюваності у медичній сфері. А ми не маємо права втрачати такий цінний “оздоровчий” ресурс. Тому необхідно зробити все для того, аби нарощувати їхній захист та всіляко  підтримувати їх .

Денис Шмигаль серед іншого акцентував, що «медики, які сьогодні «на передовій», мають отримувати нормальну заробітну плату. Крім того, уряд нині працює над впровадженням додаткових соціальних гарантій для медичних працівників».

За підсумками засідання Регіонального штабу відбувся онлайн-брифінг. Відтак урядовці відвідали Обласну клінічну лікарню імені А. Новака, що приймає  пацієнтів із COVID-19, а також пункт пропуску «Чоп (Тиса) – Захонь», де ознайомилися із сучасними засобами контролю на державному кордоні України. Йшлося і про необхідність капітального ремонту тамтешнього моста.

Пресслужба облради