11 серпня 2020
  • Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

Михайло Рівіс: Депутати обласної ради разом із науковцям напрацьовують шляхи вирішення питань щодо збереження природного ландшафтного різноманіття краю

п`ятниця, 10 січня 2020, 14:35

Про це наголошує голова облради Михайло Рівіс у Звіті «Про роботу обласної ради за період із грудня 2018 року до грудня 2019 року», який підтримали крайові парламентарі у ході 17-ї сесії облради.

У документі йдеться про те, що впродовж минулого року проведено низку спільних розширених нарад керівництва області із залученням громад, науковців, експертів,  аби зняти напругу у суспільстві, яка виникла у зв’язку із питанням щодо забудови вітряками Боржавського гірського хребта у межах Воловецького, Міжгірського, Свалявського районів. Задля всебічного, комплексного, об’єктивного вивчення цього резонансного питання спільним розпорядженням голови обласної ради і голови облдержадміністрації була створена робоча група. Разом з цим тимчасовою контрольною комісією обласної ради із вивчення порушеної проблеми, яку очолив депутат Андрій Шекета, упродовж року напрацьовано низку важливих висновків, детально вивчено всі аспекти, пов’язані з енергетикою, екологією та розвитком туризму.

До слова, Михайло Рівіс на засіданні робочої групи, яке відбулося 16 липня минулого року, наголосив, що з питання про будівництво вітрової електростанції на полонині Боржава необхідно прийняти виважене рішення. Він переконаний, що гірський масив Боржави має особливе природоохоронне значення, важливе для збереження екологічної цілісності Карпатського регіону. Тож промислове освоєння полонини може призвести до явищ порушення природної рівноваги – зсувів, лавин, а відтак – осушення джерел, що спричинить й інші негативні процеси. Та запропонував, як варіант – для встановлення вітропарку знайти місця, які вже змінені внаслідок господарської діяльності і не привабливі для туристів.

Також М.Рівіс у Звіті акцентує увагу й на іншу резонансну проблему, пов’язану із невизначеною діяльністю іноземного інвестора щодо утилізації та ліквідації відвалів Мужіївського золоторудника. «Це питання належить вивчити тимчасовій контрольній комісії облради, яка створена на першому пленарному засіданні 15-ї сесії. Через цю ситуацію довгий час страждають місцеві мешканці, зокрема через потрапляння у ґрунт та питну воду важких металів», –  зазначається у документі.

Виконавчий апарат облради