25 вересня 2020

Михайло Рівіс: Депутати облради всіляко підтримують святині та культурні надбання краю

Неділя, 9 лютого 2020, 09:00

Перебуваючи з робочим візитом у  с.Колочава, що на Міжгірщині, голова облради Михайло Рівіс та його колеги –депутати,  які входять до складу депутатської групи «За Закарпаття» завітали також до музею «Святодухівська церква», що згідно з написом на одвірку, «Создан храм сей 1795 року» з дерева  без жодного цвяха в бароковому стилі. Тут депутати, а саме: Мирослав Білецький,  Ірина Мацепура, Наталія Костелеба – Веремчук, Денис Ман, Роман Фурман,  Василь Дем’янчук послухали захоплені розповіді про святиню не тільки старожилів, а й молодого покоління. За їх словами, вирізане на одвірку ім’я  «Ференц Гека» належить архітектору, який споруджував її.

У приміщенні – багато вишивки, образів, серед яких – унікальна мироточива ікона «Ісус Христос-виноградар», що єдина у своєму роді.

«За радянських часів святиня була спустошена і у вівтаря замість образів були  портрети вождів. Та,  скоріш за все, це і допомогло зберегти святиню»,-  розповів своїм колегам Василь Худинець, який активно опікується питаннями розвитку громади. Він також зазначив, що в селі  діє  6 релігійних споруд і кожна по –своєму унікальна. Однак Святодухівська  церква «притягує туристів як магнітом».

Колочавський сільський голова Юрій Кливець радо інформував гостей і про те,  що місцева громада  бере активну участь у різних проєктах із розвитку територій. Так, торік Колочава  здобула всеукраїнську відзнаку  «Село Року 2019» та грошову нагороду у розмірі 100 тис грн.

Як відмітила Наталія Костелеба – Веремчук:  «Хто хоче працювати – шукає можливості, бо, як кажуть у народі,  під лежачий камінь вода не тече».

–  Насправді такі церкви Закарпаття – це унікальні культурні та духовні надбання народу і наше завдання полягає в тому, аби зберегти їх для молоді та прийдешніх поколінь, – наголосив Михайло Рівіс та висловив слова подяки колочавцям  за те, що вони так дбайливо охороняють свою культуру і бережуть власні традиції.

Мирослав Білецький продовжив думку очільника облради та  відзначав, що влада краю,  депутатський  корпус облради у рамках профільних обласних програм щодо розвитку культури, мистецтва,   збереження та використання пам’яток культурної спадщини області всіляко підтримують подібні ініціативи та вживають ефективні  заходи з розвитку культури в цілому.  Щороку  на такі цілі виділяються кошти  з обласного бюджету.

«Однозначно  маємо використати всі можливості залучення фінансових ресурсів для збереження і промоції культурної спадщини в рамках транскордонного співробітництва,   у т.ч. і через  інструменти Карпатського Єврорегіону», –  доповнив  Денис Ман.

На завершення  робочої поїздки  представники депутатського корпусу зійшлися на думці, що необхідно  допомогти колочавцям зберегти цю наповнену  давниною святиню,  яка привертає і туристів,  і поціновувачів мистецтва,   архітектури, що хочуть доторкнутись до частинки живої історії. Адже для віруючих  це, безперечно,  ще й унікальна можливість поспілкуватися із Всевишнім.

Загалом зазначалося, що такі щирі прагнення спонукають до подальших напрацювань задля втілення у конкретних пропозиціях та ухвалення відповідних рішень,  які сприятимуть подальшому розвитку регіону.

Василь Худинець   щиро подякував голові облради та депутатам за увагу до верховинського села, бо для гірських територій  – це вкрай  важливо у процесі децентралізації та реформування місцевого самоврядування.

Пресслужба облради