15 жовтня 2019

Михайло Рівіс: Експерти Ради Європи поділилися західноєвропейським досвідом транскордонного співробітництва

четвер, 11 липня 2019, 16:07

У ході роботи Академії – навчання, яке проводили фахівці Ради Європи, Угорщини та України на базі комплексу «Гелікон», с. Яноші Берегівського району, головним компонентом було сприяння транскордонному співробітництву, зміцнення довіри та підвищення толерантності і взаємоповаги між діловими партнерами та добросусідські відносини між громадами прикордоння.

Протягом першого модуля розглядались питання належного управління та лідерства в контексті транскордонного співробітництва. Під час семінару відбулася інтерактивна сесія для спільного аналізу середовища та інструментів ТКС РЄ. В іншому модулі йшлося про те, як стати промоутером транскордонного співробітництва. Розглядались також важливі кроки та цінності співпраці з прикордонними регіонами сусідніх держав.

Як зазначив голова обласної ради Михайло Рівіс, учасники Академії, працюючи у модулях і відкритих дебатах, аналізували ті перешкоди, які постають перед органами місцевого самоврядування на прикордонних територіях, набували знання, як з допомогою успішного та ефективного управління розвивати самоврядні території, як розвивати особисті знання та  навички на цьому шляху. Крім цього, представники органів місцевого самоврядування отримали можливості використання правових інструментів та інструментів нарощування потенціалу Ради Європи, таких, як наприклад, е-DEN порталу.

За словами заступника директора ЄОТС ТИСА Юдіти Євчак, це стало можливим завдяки багаторічній співпраці Центральноєвропейської служби підтримки транскордонних ініціатив (Central European Service for Cross-border Initiatives, CESCI, Угорщина) та Європейського обʼєднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА, де засновники: загальні збори області Саболч-Сатмар-Берег, самоврядування міста Кішварда (Угорщина) і Закарпатська обласна рада). Зокрема, у листопаді 2018 року було отримано запрошення від керівника експертного центру Ради Європи з підтримки реформ місцевого самоврядування Генеральним директоратом II – Ради демократії Європи Аліни Татаренко щодо організації на території угорсько-українського кордону спільного навчання – Академії з підготовки місцевих керівних кадрів. «Ми розцінили цю ініціативу як слушну, отож включили її  в План заходів Об’єднання і зробили все можливе, щоб тренінги відбулися», ‒ підсумувала Ю. Євчак.

Заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза наголосила, що і підготовлені довідкові матеріали, і практичні заняття, і сам виклад теми були подані професійно і цікаво, за що велика подяка  експертам, які охоче ділились власним західноєвропейським досвідом у сфері транскордонного співробітництва. На завершення Є. Кибза побажала всім учасникам успішного виконання домашніх завдань. Адже другий етап навчання  заплановано вже на серпень цього року і він відбудеться в Угорщині.

Виконавчий апарат облради