09 серпня 2020

Михайло Рівіс: Ключові питання наразі для місцевих громад – обсервація та убезпечення медиків краю

п`ятниця, 10 квітня 2020, 14:05

Про це та інше очільник обласної ради Михайло Рівіс сьогодні, 10 квітня, вів мову під час онлайн-наради з головами райрад, міськими головами, окремими керівниками  селищних і сільських рад області, які долучилися до дискусії.

«Наразі питання обсервації гостро порушується на різних рівнях. Урядовці затвердили Тимчасові рекомендації щодо облаштування таких спецзакладів у прикордонних областях на період карантину через поширення COVID-19, де прописані жорсткі вимоги стосовно  умов перебування осіб, які перетнули кордон, харчування, медичного супроводу і т.д. Ясна річ, жодна область не взмозі взяти на себе обслуговування величезного потоку громадян із країн Євросоюзу, який триває дотепер, оскільки це потребує величезних фінансових і людських ресурсів», – наголосив М. Рівіс і зазначив, що днями керівники обласних рад: Закарпатської, Львівської і Волинської відкрито звернулися до уряду стосовно складності реалізації таких приписів, оскільки на місцях хапаються за всі можливості, аби підготуватися до надскладної битви за людські життя. У результаті на останній селекторній нараді було озвучено урядовцями, що фінансування на ці цілі виділятимуться з держбюджету. Однак якщо в обсервації перебуватимуть місцеві жителі, то фінансування буде солідарне. «Отже, органи місцевого самоврядування прикордонних територій у будь-якому випадку мають бути готовими до всіх викликів, пов’язаних із цим процесом»,  - підкреслив він.

Також учасники онлайн-засідання обговорили механізм та організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу відповідно до наказу МОЗу. Та зосередилися на питанні щодо ситуації з поширенням епідемії в Закарпатті. Так, станом на 10 квітня – 56 інфікованих краян. За словами голови облради, пік захворюваності наближається, а тому необхідно акумулювати всі ресурси і зусилля на його подолання. А найперше –  на забезпечення спецкостюмами медиків. З огляду на це, Михайло Михайлович повідомив добру звістку, що місцевий виробник  виготовляє  захисні костюми – як називають їх земляки – «протичумні» і вони – відмінної якості та зручні. На його думку, такі комплекти слід доповнити поліетиленовими фартухами, що допоможе зробити ще одну лінію захисту для здоров’я медперсоналу.

Не менш важливим у цьому контексті вбачається максимальна готовність райлікарень, особливо інфекційних відділень, забезпечення їх кисневою інфраструктурою, де лікуватимуться пацієнти із легшою формою захворювань, і тільки із складнішою – доставлятимуться в обласну інфекційну лікарню. Тому М. Рівіс закликав колег не зволікати із належною підготовкою медзакладів, адже власниками їх є райради, які і відповідатимуть  за стан справ у них.

З цією метою пропонується прийняти відповідні розпорядження голів щодо запровадження обмежувальних заходів на території комунальних  закладів охорони здоров’я, які у підпорядкуванні райрад. «У документі обов’язково зазначте необхідність забезпечення лікарів приймального відділення засобами захисту з метою уникнення зараження», – наголосив М.Рівіс і поділився ініціативою щодо необхідності «пакетного» дослідження медперсоналу на коронавірус, приміром 10 осіб. Якщо результат  «пакету» негативний, то всі приступають до роботи, якщо – позитивний, тоді тестувати доведеться кожного із десяти.  Інакше не буде кому лікувати людей. Адже статистика щодо медпрацівників щодня невтішна.

Заступник голови облради Петро Грицик, голови райрад: Свалявської – Мирослава Ливч, Великоберезнянської – Ярослав Шукаль, Мукчівської – Іван Михайло, голови ОТГ: Перечинської міської – Іван Погоріляк, Великоберезнянської селищної – Богдан Кирлик та інші посадовці  поділилися думками та напрацюваннями у регіонах з порушених  питань. Голова Рахівської райради Василь Дан поінформував про заходи, які вживаються у районі через лабораторно підтверджені тут випадки захворювання на COVID-19.

Йшлося про інші важливі питання, які турбують громади на місцях.

Пресслужба облради