Михайло Рівіс: Координаційна рада закликає здійснювати жорсткий контроль за дотриманням в області умов роботи продовольчих ринків на період карантину

Print Friendly, PDF & Email

На засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради, яке відбулося 31 березня ц.р., ухвалено актуальні рішення.

Так, враховуючи важливу роль фактора забезпечення населення продовольчими товарами та вимоги постанови Міністерства охорони здоровʼя України від 30.03.2020 № 5 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в місцях торгівлі», підтримуючи пропозиції, висловлені учасниками онлайн засідання, члени Координаційної ради вирішили для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби при здійсненні торгівлі на продовольчих ринках рекомендувати керівникам органів місцевого самоврядування краю  вдатися до конкретних дій.

Зокрема, спільно із відповідальними контролюючими службами на місцях звернути увагу на те, що відкриття продуктових ринків можливе лише в разі, якщо у населення є проблеми з доступом до харчових продуктів та при дотриманні на ринках певних умов. Серед них – забезпечення можливості функціонування продовольчих ринків тільки за умов дотримання вимог зазначеної постанови Міністерства охорони здоровʼя України; здійснення торговельної діяльності тільки зареєстрованими операторами ринку харчових продуктів та за умови неухильного дотримання ними епідеміологічних і санітарних правил безпеки; забезпечення всього персоналу та покупців засобами індивідуального захисту та строгого дотримання протиепідемічних заходів. Важливим є також проведення на продовольчих ринках регулярної дезінфекції; дотримання обмеження кількості відвідувачів ринку харчових продуктів: одна людина – на  площі 20 кв. м., а відстань між покупцями у черзі – не менше ніж 1,5 м.

 Слід встановити для ринків вихідний  день та відстані між місцями торгівлі – не менше ніж 3 м. Дотримуватися недопущення великого скупчення одночасно біля продуктового лотка, а також жорстких заходів безпеки на період загальнонаціонального карантину та надзвичайної ситуації у країні.

 Керуватись у службовій діяльності положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020, яким регламентовано чіткі дії. Зокрема, удосконалення правових відносин у багатьох сферах життєдіяльності, які зазнали змін у зв’язку із поширенням коронавірусної інфекції; можливість організації та проведення, у виняткових випадках, дистанційних засідань колегіальних органів місцевого самоврядування, згідно із внесеними цим законом змінами до Перехідних та Прикінцевих положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 Координаційною радою також рекомендовано  обласній державній адміністрації в межах компетенції із залученням правоохоронних структур і відповідальних служб здійснювати жорсткий контроль за дотриманням в області умов роботи продовольчих ринків на період карантину та вимог режиму надзвичайної ситуації для протидії поширенню COVID-2019.

 Пресслужба облради.