Михайло Рівіс: МОЗ дозволило роботу продуктових ринків під час карантину, але є умови

Print Friendly, PDF & Email

Попри це – не варто легковажити, бо кількість заражених коронавірусом дедалі більшає

Михайло Рівіс на правах керівника Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради в режимі онлайн інформував про важливі моменти сьогодення колег – членів Координаційної ради, до складу якої входять: перший заступник голови облради Йосип Борто та заступник голови – Петро Грицик, керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, голови районних рад, міські та селищні голови Закарпаття. 

Серед іншого він порушив питання про те, що Міністерство охорони здоров’я  в рамках протидії  поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) дозволило владі на місцях відкрити продуктові ринки під час карантину, але наказало дотримуватись певних обмежень. Відповідна постанова головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка  видана від 30 березня 2020 року.

Тож можливо таке за дотримання наступних умов, а це – зареєстрований оператор ринку харчових продуктів; знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 кв. м торговельної площі; забезпечення дотримання відстані між покупцями в чергах не менш ніж 1,5 метри; персонал і покупці мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту; забезпечена можливість дотримання протиепідемічних заходів; для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менш ніж 3 метри.

Керівник штабу із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в області Ігор Шинкарюк запевнив, що на регіональному рівні ці питання також буде врегульовано.

Йшлося і про те, що днями парламент на позачерговому засіданні прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)». Його презентувала голова Свалявської райради Мирослава Ливч.

Юрій Гузинець ознайомив із загальним станом поширення коронавірусної хвороби у світі і Україні. Та навів вражаючі  цифри. Так, станом на 1 квітня  ц.р.  в Україні 669 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. У цілому у світі таких випадків у ці дні зафіксовано 826 221, із них загинуло осіб – 40 707, одужало – 173095, хворіє – 612 419. Найбільше потерпіли громадяни США, Італії, Іспанії, Китаю, Німеччини,  Франції, Ірану та ін.

Як наголосив Михайло Михайлович, «ми наводимо цю статистику з тим, аби краяни усвідомили, що заможні, успішні країни з сильною медициною щодня втрачають сотні, тисячі громадян. Вірус не вибирає і з однаковою силою вражає як молодь, так і літніх людей, маленьких діток. Протистояти йому можна лише обмеживши контакти й спілкування. Адже вакцини досі не вироблено. Тому скажу лише одне: люди добрі, не легковажте! Як не прикро, кількість інфікованих, за даними світової статистики, зростає».

Пресслужба облради