17 вересня 2019

Михайло Рівіс: Ми готові вчитися, як залучати кошти Євросоюзу у розвиток краю, розширювати географію співробітництва із чеськими партнерами, сприяти зміцненню дружби між нашими народами

четвер, 5 вересня 2019, 13:05

Сьогодні, 5 вересня, в рамках Чеських днів в Ужгороді у сесійній залі Закарпатської облради стартував дводенний семінар із питань посилення потенціалу місцевого та регіонального самоврядування заради ефективних результатів розвитку із залученням джерел фінансування Євросоюзу.

Його організатори ‒ Спілка міст та місцевих громад Чеської Республіки у співпраці із Закарпатською обласною радою та Чеським домом у м.Ужгород.
Серед учасників – представники органів місцевого самоврядування Закарпаття, експерти, науковці та ін.
Участь у частині заходів беруть дипломати, представники департаментів регіонального розвитку, європейських грантів, секцій регіонального розвитку та міжнародних відносин ЧР.
Перша панель семінару, яка проходить сьогодні, присвячена реформам системи управління суспільством у Чеській Республіці, а також повноваженням місцевих громад та їх фінансуванню.
Друга частина, яка відбудеться завтра, розкриє можливості співпраці із закордонним партнером на місцевому рівні, джерела фінансування тощо.
Відкрив семінар очільник чеської делегації у Конгресі органів місцевого та регіонального самоврядування Ради Європи , Спілки міст та місцевих громад ЧР Зденєк Брож. Він подякував голові Закарпатської облради Михайлу Рівісу за теплий прийом, наголосив на важливості співпраці із Закарпаттям та відзначив, що десяток сіл і селищ ЧР хотіли б налагодити співпрацю із самоврядними територіями нашого краю.
Михайло Рівіс від імені депутатського корпусу облради та від себе особисто привітав гостей на Закарпатті, подякував за ініціативу поділитись чеським досвідом реформування системи управління суспільством із представниками органів місцевого самоврядування нашого краю, високо оцінив співпрацю із партнерськими краями ЧР, назвав її не тільки успішною, а й щирою. Адже, приміром, партнерський край Височина щороку виділяє на співпрацю із Закарпаттям все більше кошті на співфінансування спільних проектів. За словами М.Рівіса, «ми готові вчитися, як залучати кошти Євросоюзу у розвиток краю, розширювати географію співробітництва із чеськими партнерами, сприяти зміцненню дружби між нашими народами». На завершення виступу Михайло Михайлович запевнив у підтримці взаємовигідних ідей для країв-партнерів та побажав насичених Чеських днів в Ужгороді, які здобули добру славу на Закарпатті.
Відтак учасники семінару працювали в панелі. Чеські гості ділились позитивним досвідом місцевих громад у сфері реформування системи управління суспільством, розповідали про негативні, суперечливі моменти на цьому шляху, а представники самоврядування Закарпаття ставили слушні запитання, цікавились програмами дотацій, які можуть бути одним із джерел фінансування співпраці громад. Чеські фахівці дали вичерпні відповіді на всі запитання та провели індивідуальні консультації.

Виконавчий апарат облради