06 грудня 2021

Михайло Рівіс: Ми на власні очі пересвідчилися, як у чеських лікарнях успішно впроваджено сучасні методи лікування

Неділя, 21 серпня 2016, 22:32

Комфортні європейські умови для лікування пацієнтів та роботи медперсоналу особисто продемонстрував гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек та головний лікар окружного медзакладу у м.Пельгржімов Ян Млчак делегації Закарпатської облради, яка днями з робочим візитом відвідала Чехію.

Відтак гості із Закарпаття, а це: голова крайового парламенту Михайло Рівіс, його дружина – лікар-епідеміолог Хустської районної лікарні Анжеліка Рівіс, п’ять обласних депутатів: заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, директор обласного клінічного територіального медичного об’єднання «Фтизіатрія» Василь Скрип, екс-голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, лікар-хірург обласної клінічної лікарні ім.А.Новака Юрій Паканич, перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук, Василь Федурцьо а також директор благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко, начальник відділу зовнішніх зв’язків, міжнародної технічної допомоги та протоколу виконавчого апарату облради Василь Маковський побували у приймальному відділенні, залі відпочинку для пацієнтів і відвідувачів, операційних, реанімаційних та інших відділеннях оновленої за кошти Євросоюзу лікарні районного значення.

За словами головного лікаря Яна Млчака, головний месидж у лікарні – пацієнт повинен отримувати якісне лікування і бути задоволеним сервісом, який кожному хворому надає фаховий медперсонал. Лікарня має 5 корпусів та 11 різних відділень, розрахованих на 340 ліжок, а також власну аптеку, транспорт тощо. У всіх приміщеннях – ідеальна чистота, сучасні меблі та комфортні умови перебування хворих.

Закарпатській делегації розповіли, що чеський уряд здійснив швидку реорганізацію охорони здоров’я країни. Основні принципи трансформації системи стали: децентралізація, демонополізація, приватизація,  лібералізація (більшість закладів первинної медико-санітарної допомоги, фармацевтичної промисловості, стоматологічної допомоги та санаторно-курортного лікування перебувають у приватній власності, і лише структури, що здійснюють стаціонарну допомогу, і переважна більшість клінік та інститутів є державними) та запровадження обов’язкового медичного страхування. У випадку, якщо у страхової компанії не вистачає коштів для оплати послуг, доплату здійснює сам пацієнт (як правило, ц незначні суми). Розрахунок за амбулаторне лікування здійснюється щоквартально, а за стаціонарне – після закінчення курсу терапії. Чехи мають право самостійно вибирати страхову компанію, лікувальний заклад та лікаря. Все це дало змогу в найкоротші терміни перейти на якісно вищий рівень медичного обслуговування населення.

Присутнім закарпатським лікарям було цікаво дізнатися, як відбувається реєстрація хворих з подальшим їх лікуванням. У приймальному відділені все комп’ютеризовано та оснащено найсучаснішим медобладнанням, що дає змогу хворим за лічені хвилини зробити знімок і внести всю необхідну інформацію в електронному вигляді. Далі лікар визначає, в яке відділення направляти пацієнта і по електронній пошті передає туди всі дані хворого. У разі необхідності проведення нескладної операції, яка не потребує, аби хворий залишався у лікарні, існує операційна кімната «одного дня». Також цікаво було дізнатися, що на одного хворого у відділенні припадає аж три працівника медзакладу: лікар, медсестра і санітарка. До речі, тут дуже жорстко контролюється видача ліків і особливо правильне їх призначення. Від страхових компаній у лікарню навідуються фахівці, які ретельно перевіряють, чи правильно ведеться лікування страхувальника, і чи в достатній кількості він отримує медичні препарати.

Наостанок Василь Скрип поцікавився, скільки хворих, які потребують гемодіаліз. Головний лікар відповів, що наразі лікарня їх має 46. Це з розрахунку на 90 тисяч населення. Василь Скрип зауважив, що на Закарпатті їх менша чисельність, що говорить про дієвий підхід вітчизняних лікарів, коли хворим на ранніх стадіях надається необхідне лікування та профілактика.

– Ми на власні очі пересвідчилися, як у чеських лікарнях успішно впроваджено сучасні методи лікування. Це справді значні досягнення, якими варто пишатись. Хочеться сподіватися, що в нашій країні незабаром врахують принципи європейської медицини, зроблять певні висновки та підуть шляхом хоч поступового, але прогресу, – резюмував голова облради Михайло Рівіс.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору