17 вересня 2019

Михайло Рівіс: Ми разом із головою облдержадміністрації докладемо всіх зусиль, аби якомога скоріше відбулася зустріч керівництва міжнародних аеропортів чеського міста Карлові Вари та Ужгорода

п`ятниця, 6 вересня 2019, 16:10

У рамках проведення Чеських днів на Закарпатті в наш край прибула делегація Сенату Парламенту Чеської Республіки, яку очолив заступник голови Сенату Ян Горнік .

Сьогодні, 6 вересня, у колонному залі облдержадміністрації делегацію прийняли перші керівники краю‒голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко та голова облради Михайло Рівіс.

Участь у зустрічі також взяли Радек Матула – Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, Павел Пешек – Генеральний консул ЧР у Львові, а також Євгенія Кибза – заступник керуючого справами виконавчого апарату облради, Василь Маковський ‒начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків та ін.
Перші керівники краю щиро привітали поважних гостей на Срібній Землі, подякували за активну підтримку співробітництва між країнами і краями та євроінтеграційних устремлінь нашого народу.

Ян Горнік інформував, що від попередньої зустрічі, яка відбулася 25 червня ц.р., і донині на прохання керівництва нашої області сенатори провели низку перемовин із представниками різних ділових кіл Чехії щодо поглиблення співпраці із Закарпаттям. Так, на прохання Михайла Рівіса стосовно пошуку шляхів авіасполучення між Ужгородом та Чехією вдалося домовитись з керівництвом міжнародного аеропорту чеського міста Карлові Вари, яке готове дане питання обговорити конкретніше вже ближчим часом. Стосовно прохання щодо виділення для аеропорту м.Ужгорода пожежної машини, то над цим питанням сенатори ще працюють.

Михайло Рівіс сердечно подякував поважним гостям за дружнє плече й конкретні кроки на користь жителів Закарпаття, зокрема щодо авіасполучення з Чехією. Та традиційно чітко окреслив план дій стосовно подальшого співробітництва,яке є успішним і щирим. Зокрема, запевнив, що він разом із головою облдержадміністрації докладуть усіх зусиль, аби якомога скоріше відбулася зустріч керівників згаданих аеропортів. Стосовно пожежного спецавтомобіля, то у цій справі зголосився допомогти генеральний директор пожежно-рятувальної служби Чеської Республіки Драгослав Ріба у ході цьогорічного серпневого візиту на Закарпаття. Проте, – далі мовив М.Рівіс, – ми також гостро потребуємо для аеропорту Ужгорода автомобіля, який заправляє літаки. Тож просимо вашого сприяння у вирішенні і цього важливого для нас питання.

Ігор Бонадаренко серед іншого також вніс чітку ініціативу провести спільний економічний форум для налагодження контактів і партнерства між підприємцями та бізнесменами з обох сторін, порушив питання необхідності облаштування дипломатичного представництва Чехії в Ужгороді, додавши, що у нас із чеськими партнерами ‒спільна думка і спільний рух уперед. Тож нам усе задумане вдасться.

Радек Матула тепло відгукнувся про співпрацю із Закарпаттям та про саме Закарпаття. Він зазначив, що сьогодні багато чехів надають перевагу відпочинку не на морі, а в нашому краї. «Тому ми охоче підтримуємо ініціативу проведення спільних бізнес- форумів, як і культурні проекти, бо саме в культурі – душа народів», – наголосив дипломат.

У ході перемовин було обговорено і низку інших важливих для співпраці питань.

На завершення зустрічі всі її учасники зробили спільне фото на спомин.

Виконавчий апарат облради