Сьогодні, 26 вересня, відбулося пленарне засідання 16-ої сесії облради, яке провів її голова Михайло Рівіс.
Участь у роботі сесії взяли: народні депутати України Ігор Кривошеєв та Анатолій Костюх, дипломати, голови райрад, міські голови, керівники правоохоронних і контролюючих органів, військовий комісар та ін.
Головуючий найперше закликав усіх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять про полеглих Героїв сьогодення.
Привітав Ігоря Бондаренка із призначенням на посаду голови облдержадміністрації, який уже три місяці успішно співпрацює з депутатським корпусом краю. Також вітали депутатів іменинників, які святкували дні народження у міжсесійний період, після чого відзначили разом із головою ОДА кращих краян. Герасимюк Сергій Олександрович склав Присягу депутата облради, який зачислений до складу депутатського корпусу краю замість вибулого Поляка В.М., обраного до ВР України.
Проінформувавши про нові кадрові призначення, М.Рівіс скерував роботу сесії у ділове русло та запросив до трибуни Гаврилюка Володимира Олеговича – прокурора Закарпатської області для інформування про результати роботи органів прокуратури на території Закарпатської області у І півріччі 2019 року. Прокурор дав вичерпні відповіді на всі поставлені запитання, у першу чергу щодо резонансного у ці дні ‒ вжиття заходів із протидії поширенню й пропаганді наркотичних, психотропних речовин.
Найбільш предметно, після формування порядку денного, з якого виключили окремі неузгодженні питання, депутати вносили пропозиції та доповнення до проекту Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області, внесеного облдержадміністрацією на розгляд сесії. Як відомо, це питання неодноразово обговорено на багатьох нарадах, засіданнях робочих груп і депутатських комісій. Вивірено всі фінансові спромоги, доступність та етнічні складові, як і вимагає урядова методика. Та все ж депутати у сесійній залі додатково озвучили фракційні пропозиції, деякі з них були підтримані. У підсумку Перспективний план, до якого громада краю йшла досить довго, нарешті схвалено!
Не менш жваво дискутували обласні обранці навколо ініціативи створення 23 комунальних некомерційних підприємств медзакладів краю у рамках медичної реформи. Інформувала т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо, яка, зокрема, розповіла про можливі шляхи вирішення спірного питання щодо призначення керівників таких медустанов. Задля врегулювання механізму Віктор Русин вніс пропозицію заключити із діючими головними лікарями контракт на один рік , що дасть змогу завершити реорганізацію медзакладів, привести у порядок документацію підприємства тощо. А вже через рік – провести конкурс відповідно до чинного законодавства. Ті керівники, які пройшли конкурсні процедури, працюватимуть у звичному режимі, що і було підтримано.
У сесійній залі обговорили активно та схвалили у новій редакції зміни до обласного бюджету, які презентував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар; розглянули також програмні документи з розвитку міжрегіональної співпраці, оздоровлення та відпочинку дітей, соціального захисту населення; зміни до діючих програм у сфері навколишнього середовища, забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні, підвищення ефективності функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» та ін.
На пленарному засіданні ухвалено низку рішень про надра і майно та скеровано звернення до вищих органів державної влади з метою вирішення нагальних питань життєдіяльності краю. Підтримано цілу низку депутатських запитів із значущих питань розвитку громад, які подали Михайло Мотильчак, Денис Ман, Наталія Костелеби-Веремчук, Михайло Бойчук, Юрій Паканич, Михайло Кіш та ін.
Загалом на 16 –ій сесії розглянуто понад 70 питань.
Виконавчий апарат облради