16 квітня 2021

Михайло Рівіс: На 18 –й сесії Закарпатської обласної ради депутати прийняли 13 звернень до вищих державних органів влади з актуальних питань сьогодення, 13 депутатських запитів та підтримали програми розвитку краю

Четвер, 16 липня 2020, 15:16

У ході пленарного засідання 18 –ї сесії, яка відбулася сьогодні, 16 липня,  обласні обранці, формуючи порядок денний на основі рекомендацій президії,  з голосу включили  інші важливі питання.  Так,  з ініціативи голови облради Михайла Рівіса – про звернення обласної ради щодо негайного відновлення габаритно-вагового контролю на автодорогах області; Олександра Ледиди  – про звернення до уряду щодо неприйнятності дистанційного режиму навчання для всіх здобувачів освіти та роботи педагогічних працівників у Закарпатській області, де інтернетне покриття складає трохи більше 50 відсотків; Романа Фурмана – про безоплатну передачу рухомого майна аеропорта «Бориспіль» на баланс  аеропорту «Ужгород» та ін.

Потім  головуючий Михайло Рівіс озвучив ряд депутатських запитів, які стосувалися необхідності ремонту доріг, закладів соціального спрямування,  розвитку медичної та освітньої галузі.

Перейшовши до розгляду питань порядку денного, депутати  найперше підтримали звіт щодо здійснення Закарпатською обласною державною адміністрацією делегованих повноважень за 2019 рік та  ухвалили низку значущих для краю рішень. Серед них : «Про Програму розвитку Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2021 – 2025 роки», «Про затвердження Виконавчого протоколу №1 до Угоди про співпрацю між Закарпатською обласною радою та Загальними зборами Боршод-Абауй-Земплен медье (область)», «Про підтримку реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги» та ін.  Відтак  внесли актуальні зміни і доповнення до  діючих регіональних програм. Зокрема, до Програми фінансового забезпечення проєктів міжнародної технічної допомоги Закарпатської області на 2020 рік, до Програми профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, до Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Закарпатської області на 2020 – 2021 роки,  до Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки, до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Закарпатській області на період до 2020 року та до обласного бюджету на 2020 рік, а також ухвалили рішення «Про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення» та «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів під час заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань у 2020 році».

Затвердили крайові обранці звіти про результати виконання ряду регіональних програм і підтримали  клопотання про відзначення щорічною Премією Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів,  про присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування, а також про обрання представників громадськості від Закарпатської обласної ради до складу комісії управління поліції охорони в Закарпатській області та  Департаменту патрульної поліції.

У ході роботи  сесії йшлося також  про  стан використання коштів у сумі 153 млн грн, виділених депутатами із обласного бюджету на боротьбу щодо недопущення поширення пандемії в краю. Дане питання порушив Віктор Русин. Михайло Рівіс ставив питання жорстко: чому дотепер не оплачено  лікарям усіх  районних лікарень відповідні надбавки до зарплати  за роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19? За словами присутнього на засіданні голови ОДА Олексія Петрова, 6 таких лікарень вже мають надбавки, інші лікарні наразі готуються до відповідного контрактування з НСЗУ.

 Роман Шніцер наголосив, що придбані апарати ШВЛ високого класу дають реальні шанси на порятунок життя людей. А Андрій Шекета зауважив щодо  необхідності негайного облаштування медичної лабораторії в Хусті, яка обслуговуватиме і жителів Тячівського, Рахівського, Міжгірського, Іршавського, Виноградівського районів.

На всі ці та інші запитання відповідав заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Іван Гуштан.

 На завершення роботи сесії було прийнято ще низку  рішень про майно та 13 звернень до вищих органів державної влади з наболілих питань сьогодення.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору