09 квітня 2020

Михайло Рівіс: На розширеному засіданні постійної комісії облради з питань бюджету вирішено невідкладно провести засідання позачергової сесії обласної ради

вівторок, 17 березня 2020, 22:31

«Маємо вишукати кошти на боротьбу з коронавірусом», – наголосив очільник облради.

Сьогодні, 17 березня, відбулося розширене засідання профільної комісії обласної ради з питань бюджету, яку очолює Василь Кошеля.

Участь у засіданні взяли: голова облради Михайло Рівіс, перший заступник голови Йосип Борто та заступник – Петро Грицик, в.о. голови ОДА Олексій Гетманенко, голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Роман Шніцер та заступник голови цієї комісії  – Василь Скрип, начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області Роман Гудак, директор департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров, начальник управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Віктор Буришин, директор департаменту фінансів ОДА та його заступник – Петро Лазар і Наталія Боркулеш, лікар- епідеміолог Володимир Маркович та ін.

Насамперед йшлося про готовність області до виникнення можливої надзвичайної ситуації, пов`язаної з поширенням коронавірусу.

Михайло Рівіс найперше зауважив, що у зв´язку із запровадженням карантину, відмінено чергову 18 сесію. Натомість депутати змушені збиратися у терміновому порядку  задля вирішення питань захисту наших краян у складній ситуації. Особливе місце тут відведено профільній комісії з питань бюджету.

З огляду на це Олексій Гетманенко детально інформував, що стартували заходи із запобігання виникнення на території області надзвичайних ситуацій, пов’язаних із занесенням і поширенням коронавірусу, до реалізації яких залученні всі служби відповідно до  протоколу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Присутні фахівці галузі охорони здоров’я та служби з надзвичайних ситуацій інформували про реальний стан речей щодо готовності протистояти цій епідемії. Депутати, а це – Мирослав Білецький, Василь Губаль, Андрій Шекета, Василь Кошеля, Василь Скрип чітко ставили питання по суті. Зокрема, вони відмічали, що наразі в області оголошено карантин, створено відповідний штаб, ведуться роботи на кордоні щодо виявлення підозрюваних на цю хворобу із заповненням листа-зобов´язання та з подальшим суворим обліком всіх, хто перебуватиме на самоізоляції в області. Це все важливо.

Однак, як підкреслив Михайло Рівіс, є очевидним, що Ковид-19 через кордони Закарпаття разом із приїжджими співвітчизниками із Європи йде до України. «Коли, не дай Господи,  ця біда зайде в наші громади, то доведеться всі зусилля концентрувати в місцях безпосереднього лікування таких хворих краян. А для ефективного результату потрібні в необхідній кількості засоби захисту для людей,  епідеміологів ,  інфекціоністів, дезинфікуючі засоби, лікарські препарати і зокрема, апарати штучної вентиляції легенів. Їх у наявності в нашій області, на жаль,  мало і про це треба казати відверто. Тому наше завдання – вишукати кошти і  придбати все необхідне, щоб допомогти і людям, і медикам. І це має робити не тільки обласна влада, але і влада на місцях, як то зробили у Хусті, Мукачеві, Ужгороді».

Його підтримали присутні депутати облради.

Так, зокрема  Мирослав Білецький зазначив, «хто, як не ми, депутати краю, у цей складний час подбає про наших людей? А тому згідний із головою облради, що слід  залучити на ці цілі кошти із різних джерел, не заборонених законом, у т.ч. і медичні залишки, які не мають цільового призначення».

Висловились і інші депутати.  За словами Романа Шніцера,  необхідно розробити форму обліку, за якою сімейні лікарі мають  подавати звіт щодо потенційно хворих і таких, що в режимі самоізоляції. Важливо також, на переконання депутата-досвідченого фахівця, визначити потребу забезпечення всім необхідним медпрацівників із питань епідеміології, клініки, діагностики, лікування та вишукати фінансування на ці цілі.

Після жвавої дискусії депутати зійшлися на тому, що  необхідно внести зміни до заходів і напрямків двох діючих профільних регіональних програм: Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я  Закарпатської обласної ради на 2020 – 2021 роки, а також Комплексної програми розвитку цивільного захисту Закарпатської області на 2020-2024 роки. Та у змінах до обласного бюджету прописати: «використання коштів на ці цілі головним розпорядникам названих  програм  за погодженням з постійною комісією обласної ради з питань бюджету».

Володимир Маркович розповів про цю, особливо небезпечну недугу, яка вимагає обізнаності, компетенції і спецодягу. «І тільки робота фахівців у місцях спалаху може спинити епідемію та запобігти поширенню», – мовив він, наголосивши, що наразі необхідно задіяти до роботи максимальну кількість епідеміологів, працівників обласного лабораторного центру МОЗ України, які можуть провести фахові дослідження і дати рекомендації для чітких дій.

Депутати поставили В.Марковичу низку запитань по суті, на які він дав чіткі відповіді.

Після активного обговорення внесених ініціатив, сторони вирішили невідкладно провести засідання позачергової  сесії облради, де внести зміни до вище згаданих обласних програм та відповідно до обласного бюджету. І залучити  на   зазначені вище програми відповідні фінансові ресурси.

Прозвучала на засіданні ще одна ініціатива щодо  створення фонду підтримки боротьби зі смертельним коронавірусом, куди депутати разом із іншими небайдужими краянами зможуть переказувати  кошти.

Також рекомендовано обласній державній адміністрації внести зміни до складу Тимчасової обласної протиепідемічної комісії при облдержадміністрації та до новоствореного штабу, включивши до складу лікаря – епідеміолога Володимира Марковича.

Пресслужба облради