28 Сентябрь 2020

Михайло Рівіс: Незважаючи на перепони, традиції справжнього європейського партнерства і дружби підтверджуються доброзичливістю і благодійництвом

Четверг, 21 Май 2020, 19:02

Сегодня, 21 мая, очільник облради Михайло Рівіс, зустрівши делегацію з Краю Височина Чеської Республіки, найперше подякував партнерам за благодійну допомогу для закарпатських медиків у час пандемії, зокрема гетьману Краю Височина Їржі Бєгоунеку та голові крайового уряду Зденєку Кадлецу, які не вперше підкладають дружнє плече. Це відбувалося і під час паводків, і під час градобоїв, від яких потерпала наша область. «І хоч сьогодні через карантин зробити це було непросто (досі діють жорсткі обмеження перетину кордону), Однако,, как они говорят, хто хоче допомогти – шукає можливості», — наголосив М.Рівіс і додав, що з Височиною Закарпаття має багато успішних зреалізованих проєктів і напрацювань, а також є чимало й перспективних планів, за втілення яких сторони візьмуться вже ближчим часом.

Сьогоднішній акції передували перемовини очільника облради Михайла Рівіса з керівництвом Краю Височина, у ході яких Михайло Михайлович акцентував, що з настанням пандемії депутатський корпус Закарпатської обласної ради виділив 153 млн грн для боротьби з коронавірусом із капітальних видатків регіональних програм, залишків медичної субвенції та перерозподілу інших видатків. Район, міські ради, територіальні громади області також скерували вільні залишки бюджетних коштів, які виникли на 1 Ян 2020 года, кошти резервних фондів місцевих бюджетів задля створення належних умов праці медиків, працівників поліції, підрозділів ДСНС, а також інших відповідальних осіб, что, попри всі ризики та труднощі, рятуватимуть найдорожче – людські життя.

Михайло Рівіс звернувся до чеських партнерів із проханням розглянути можливість скерування частини виділених БФ «ViZa» коштів на закупівлю медичного обладнання (апаратів штучної вентиляції легенів), засобів захисту працівників системи охорони здоров’я (захисні костюми, маски, рукавиці), тестів на визначення вірусу, антисептичних засобів для медичних установ Закарпаття.

«Депутати Краю Височина не могли не відгукнутися, адже між нашими регіонами не просто співпраця, а й щира дружба, а друзів у біді ми не залишаємо», – зазначив З. Кадлец, нажав на, що Чехія оговтується від епідемії, чого щиро бажає і нам.

Передача гуманітарної допомоги відбулася в обласній державній адміністрації, де пройшли і ділові перемовини. Засоби індивідуального захисту будуть розподілені департаментом охорони здоров’я ОДА відповідно до потреб закарпатських медичних закладів.

Пресслужба облради

Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх